Ayağının tozuyla martir kabirlerini ve esnafı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Tayin Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakam Zikrullah Erdoğan, görevine başlar başlamaz ayağının tozuyla martir kabirlerini ve esnafı müzakere etti.

12 Ağustos 2022 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, görevine başladı. Görevine başlar başlamaz ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bire bir araya mevrut Ilçebay Erdoğan, elan sonraları şehit kabirlerini konuşma etti. Ayağının tozuyla halk arasına karışan kaymakam Erdoğan, vatandaşlardan bütün mesabe aldı.

Ilçebay Erdoğan, göreve başladığı Halfeti ilçesiyle ilgilendiren mesajında, “Ülkemizin arz domuzuna ilçelerinden biri olan Halfeti’de göreve önceden, sizlere hizmet ika fırsatına ehil olmanın onur ve mutluluğu içerisinde eksiksiz Halfetili vatandaşlarımızı ilişik ve saygıyla selamlıyorum. Görevimizi ödeme edeceğimiz müddet içerisinde, yurttaş odaklı hizmet anlayışı gereği, amme hizmetlerinin deli dolu, adil ve etkisiz tıpkısı şekilde vatandaşlarımıza yeryüzü çarpık çurpuk ve acul ayrımsız şekilde sunulması çabası içerisinde olacağım. Bütün faaliyet arkadaşlarımla, domestik yöneticilerimizle, sivil topluluk kuruluşlarımızla ve kaza matbuat mensubu arkadaşlarımız ile tıpkı kol yerine düğme işbirliği ve koordinasyon anlayışı içerisinde, ilçemizin zenginlik seviyesinin yükseltilmesi ve elan yaşanır bir Halfeti için çalışmaların, önceliğimiz olacağını yorumlamak isterim. Bu önsezi ve düşüncelerle benden önceki fariza fail meslektaşlarım ilkin atılmak üzere, bugüne kadar ilçemize hizmet fail, vazifeli veya gönüllü herkese teşekkürname ayar, desteğini benden esirgemeyeceğine inandığım Halfetili hemşerilerime sağlık, dirlik ve bahtiyarlık meşgul eyyam diler, mesai arkadaşlarıma üstelik çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine düz verdi.

1993 yılında Rize Güneysu’birlikte dünyaya gelen Ilçebay Erdoğan, ilk ve mutedil öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ayrımsız yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı çerçevesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamladı. Darülfünun öğrenimi süresince çeşitli sivil topluluk kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Aynı sene süreyle El Bankası’nda fariza yaptıktan bilahare İçişleri Bakanlığı tarafından açılan ilçebay adaylığı sınavını kazarak, 2018’de mülki idare amirliği mesleğine başladı. Aksaray’ın Ağaçören ilçesinde ilçebay vekili yerine görev yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde denet stajını yerine getirdi. Yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde çevirgeç eğitimi aldı. – ŞANLIURFA

Share: