Aydın’da polis güçleri ve jandarma geriden geriye müteahhitler amacıyla teyakkuza geçti

Kahramanmaraş merkezli depremin arkası sıra yıkılan binaların müteahhitleri hakkında savcılıklarca yakalama kararı çıkarılırken, yurtdışına kaçma şüphesi olanlar amacıyla Entelektüel polisi alarma geçti.

Geçtiğimiz 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetinde meydana gelen sarsıntı, 10 ilde duygusal ve para kaybına sebep oldu. Yıkılan binalar ile ilgilendiren Cumhuriyet Altını Başsavcılıkları marifetiyle ise sormaca başlatıldı. Deprem sonrası çöken, yıkılan binalardan yetkililer vasıtasıyla göstermelik alımına bitmeme edilirken, Hak Bakanı Bekir Bozdağ’ın yer sarsıntısı bölgelerine tahkim savcıların görevlendirildiği açıklamasının ardından çöken binalar ile ilişkin sahibi ve müteahhitleri dahi araştırılmaya başlandı.

Edinilen bilgiye göre depremde yıkılan ve hasar gören binaları özne müteahhit ve sahipleri üzerine çıkarılan yakalama kararının peşi sıra cemi illerdeki düzenlilik güçleri alarma geçti. Depremin arkası sıra Mersin plakalı ayrımsız otomobil ile kaçtığı hesap pusulası edilen Antakyalı Ö.C. isimli yüklenici ise Vazıh’üstelik polis ve jandarmayı alarma geçirdi.

Okumuş polisi ve jandarması eşkali belirlenen kişinin çevirici plakası, modeli, rengi hakkında ekiplerin tetik olması üzerine uyarıda bulundu. Şahsın sıkıntılı dışına cızlam ihtimali bulunduğu belirtilirken, Okumuş’ın methal ve çıkışlarındaki güvenlik kameraları dahi taranıyor. – AYDIN

Share: