Aydınlık haberi: Almanya’dan Didim’e mevrut kardeş site heyeti ülkelerine uğurlandı

Aydın’ın Didim ilçesine Almanya’nın Laubach kentinden mevrut ve tıpkısı haftadır ilçede olan heyet, ülkelerine anlayışsız döndü.

28 yıldır Didim’in ahi şehri olan Almanya’nın Laubach kentinden gelen kardeş kent heyeti Didim Belediyesi’ne veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Laubach Belediye Reisi Matihes Meyer Didim’da olmaktan mutlu olduklarını ifade ederek “Didim havası ve doğasıyla çok domuzuna benzeri düzlük; buradaki cümle Didim’in birer kültür elçisi olacak Almanya’da. Bu ilişkilerimizi takkadak belediyeler düzeyinde değil, gençler ve futbol takımları düzeyinde de arttırmalıyız. Bu ziyaretler daha sıklaştırılmalı. Didim’den benzeri heyeti dahi Almanya’da ağırlamak istiyoruz. Bizleri ağırlayan Şehremaneti Başkanımıza ve tekmil ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Didim Şehremini A. Deniz Atabay ise koronadan dünya bu asıl ziyaretlerin yapılamadığını kaydederek “28 yıldır ahi şehrimizi ağırladığımız amacıyla mutluyuz. Bizi muhip ve anlayan benzeri şehrin olması çokça evire çevire, sürekli işlerde yapmalıyız. Akva temeller konusunda bu ilişkileri kurmalıyız. Bu anlamda emeği geçenlere teşekkürname ediyorum” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Atabay ve Başbuğ yardımcıları Yusuf Deveci ve Zeynel Şener Alman heyetine hazırlanan hediyeleri verdi, peşi sıra andaç fotoğrafı çektirildi. – AYDIN

Share: