AYESOB Başkanı Künkcü: “Esnafa yüreklilik desteği paketinden memnunuz”

Entelektüel Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Mürtefi Künkcü Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrasında gerçekleştirdiği açıklama de ürem oranlarının düşmesi ve itimat limitlerinin yükseltilmesinden duydukları memnuniyeti tabir etti.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’birlikte gerçekleştirdiği kabine toplantısının arkası sıra ‘esnafa kredi desteği’ başlığı ile duyurduğu paketten kıvançlı olduklarını anlatım fail Künkcü, “SGK ve algı affı beklentimizde sonuca ulaşacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Künkcü açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız aracılığıyla açıklayan ‘esnafa cesaret desteği’ paketinden berenarı memnunuz. Esnaflarımız 60 kamer vadeyle ve yüzde 7,5 getiri oranıyla 100 bin liralık krediden yararlanma edebilecek. Faizlerin düşürülerek yüzdelik 7,5 seviyesine indirilmesi ve Esnaf Kefillik Yüreklilik Kooperatifleri eliyle verilen kredilerin dal limitlerinin 500 bin liraya çıkartılması, aksiyon yeri edindirme ve kayıt kredisi limitlerinin de 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya çıkartılması konusu birlikte bizleri memnun etti. İnşallah önümüzdeki süreçte sicil affı, idrak affı ve SGK affı üstüne birlikte beklentimizin sonucuna ulaşırız” dedi. – AYDIN

Share: