“Bağımlılıkla Uğraş Çalıştayı” düzenlendi

Mardin’bile “Bağımlılıkla Savaşım Çalıştayı” düzenlendi.

Vali Mahmut Demirtaş, Valilik koordinesinde İl Esenlik Müdürlüğü konferans salonunda planlı çalıştayın açılışında, bağımlılıkla savaşın yer büyük başlığını esrar ile mücadelenin oluşturduğunu söyledi.

Mardin’dahi uyuşturucu kullanımının özge illere göre birkaç olduğunu fakat bunun ağız ağıza bitmesi için herkesin haddinden fazla duygun cereyan etmesi gerektiğini vurgulayan Demirtaş, hemen güvenlik güçlerinin değil ailelerin dahi buna dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Uyuşturucunun kökünü kazınmasında azimli olduklarını, uyuşturucu kullanılan kullanılmayan bina bırakmamayı hedeflediklerini dile getiren Demirtaş, “Göreve geldiğimiz günden beri kullanılmayan binalarla ait aynı çalışmamız var. Yarısını yıktık, inşallah yakın zamanda tamamını yıkmayı düşünüyoruz.” dedi.

Demirtaş, uyuşturucunun terörle bağlantısına dikkati çekti.

“Bilcümle alay malay ahali ele vereceğiz, bunun kökünü kazıyana kadar mücadelemize bitmeme edeceğiz. Bu konuda haddinden fazla hassas ve sahada olmamız geçişsiz. Bu işin üstesinden geleceğimize candan inanıyorum. Zaman dünyada terör örgütlerinin gelir kaynaklarının sunu önemlisi uyuşturucudan elde ettikleri dirimsel. Mergup uyuşturucun yıldırı örgütüne gittiğinin bilinmesi geçişsiz.” ifadelerini kullanan Demirtaş, mızrap ile mücadelenin süreceğini kaydetti.

Demirtaş, bap ve uyuşturucu bağımlılığının ilk ve öncelikli savaşım alanları olduğunu dile getirerek, sigara, alkol, eğlenti ve teknoloji bağımlılığının da üstünde hassasiyetle durulması gerektiğine dikkati çekti.

İl Keyif Müdürü Arılık Zor ise yalnız uyuşturucu yön, etil alkol ve duman bağımlılığı ile ilişkin değil, çirkef ve teknolojik bağımlılıkla ait üstelik çalışmalar yapıldığını belirtti.

Çetin, terörle uğraş edildiği üzere bağımlılıkla de tıpkı hassasiyetle savaşım edilmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların peşi sıra bağımlılıkla uğraş konusunda sokum gerçekleştirildi.

Share: