Bağımsız Milletvekili Özel: “Ömürleri, Bugün Yıldırıcı Olduğu Ortaya Çıkanlarla Aşna Fişne Geçenlerin Bize Söyleyecek Lafı Yok”

CHP Takım Başkanvekili Bağımsız Özel, Mersin’deki polisevine yıldırı saldırısı düzenleyen Dilşah Ercan’ın adının CHP’nin 2012 yılında hazırladığı ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda geçmesine ilişik açıklama yaptı. Hususi, “Ömürleri, bugün yıldırıcı olduğu ortaya çıkanlarla aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek lafı namevcut. Mehmet Dişli’nin hesabını Hulusi Akar’dan sorma, Zekeriya Günahsız’ün hesabını Tayyip Erdoğan’dan istifsar, Atak Öztürk’ün hesabını GÖZYAŞI’taki YANLIŞSIZ Partililerden sorma; CHP’ye Allah’ın cezası tıpkısı katilin hesabını sor. Tümce aklını başına alacak. O büyüklüğünde müft değil” dedi.

CHP Kadro Başkanvekili Bağımsız Milletvekili Hususi, zaman TBMM’de matbuat toplantısı düzenledi. Özel, ezcümle şunları söyledi:

“YARICI YILDIRI ÖRGÜTÜNÜ, PKK’YI KINIYORUZ”

“Mersin’in Mezitli ilçesinde, polisevine yönelen yıldırı saldırısında hayatını kaybeden bir kardeşimiz, aynı evladımız Sedat Gezer’e Allah’tan yağmur diliyoruz. Çorlu diğer arkadaşımızın ve tıpkı vatandaşımızın da aynı dakika önce sağlıklarına kavuşmasını dilek ediyoruz. Bu saldırıyı gerçekleştiren bölücü terör örgütünü, PKK’yı kınıyoruz. Bu ülke teröre, uzun yıllardır haddinden fazla pahal bedeller ödüyoruz. Terörle savaş eden hep polisimizi, jandarmamızı, silahlı kuvvetlerimizi; kayıplarımızı bir kat daha rahmetle anıyoruz, gazilerimize şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyoruz. Bunun serencam şehidimiz olmasını bire bir öğün henüz talep ediyoruz. Cemaziyelevvel akşam ezanı görüngü duyulduğu andan itibaren Mersin İl Başkanlığımız, kaza başkanlarımız, Mersin Ağacı milletvekilimiz, Mersin’deki büyükşehir şehremaneti başkanımız konuya hassaslık gösterdiler ve sonsuz iletişim halinde olduk. Bu konuda bire bir sıkıntı, şişman ayrımsız boğunç, balaban benzeri matem süresince olduğumuzu terennüm etmek isteriz.

“CHP’YE HESAP SORMAYA ÇALIŞAN, İFTİRA ATAN HADSİZLER VAR”

Fenomen soruşturuldukça, sosyal medyada son kademe çirkin benzeri çevik altında CHP. İğrenç bir algı operasyonuna niyetleniyorlar. CHP’nin; 2012 yılında yapmış olduğu, 2013 yılında kamuoyu ile paylaştığı; o ahit bütün siyasi partilere yolladığımız, halen daha dahi müracaat aynı hakikat namına gösterilen Tutuklu Gazeteciler Raporu’nun benzeri sayfasından CHP’ye adisyon sormaya müteharrik, iftira atan hadsizler var.

Dilşah Ercan’ın isminin raporda yazması üstüne diyorlar kim, ‘CHP bu kişiye gazeteci dedi.’ Rapor 2012 yılı, oluşturuş şeklini hepiniz biliyorsunuz. CHP, adı tanıdık tutuklu gazetecileri cezaevinde ülfet ediyor. Fakat, basın kartı olan, gazeteci adına içeride olduğu bildik hep 71 kişiye üstelik betik yazıyor. Adınız, soyadınız, çalıştığınız yıllık ve faaliyetiniz, varsa uğradığınız türe ihlalleri… Hep 188 gazetecinin ismi var bu raporda. Bunun içinden şu anda Meclis’te üç saylav var. Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal bile geçen aktarılma bizim milletvekilimizdi, bu raporda. Bu raporda Tuncay Özkan var, Mustafa Balbay var, Bilgi Çiçek var, Dik Banal var… Nedim Şener var, Hazar Güreşçi var, Barış Terkoğlu var; var oğlu var. Savcılıklarda soruyorlar evet ‘Göreviniz?’ ‘Gazeteciyim’ diyenlere ve bunu kanıtlama edenlere betik yazmışız. ‘Nerede çalıştın, ne yaptın, suçun ne’ diyerek… 2012 yılında buna mevrut cevaplardan aynı tanesini, ‘CHP’nin raporunda adı sabık birisi, şimdi terörist.’

“ÖMÜRLERİ BUGÜN TERÖRİST OLDUĞU ORTAYA ÇIKANLARLA GEÇENLERİN BİZE SÖYLEYECEK LAFI NAMEVCUT”

2012 yılında Mehmet Baransu’evet hangi diyorsunuz? Ülen DOĞRU Partililer, ey Süleyman Aristokrat. 2012’de Mehmet Baransu, sarrafiye tacı bire bir gazetecinizdi. Bugün Silivri’da müebbet delik, terörist. Hangi diyeceğiz, Mehmet Baransu’ya? Ekrem Bulanık, firari terörist. Kafa tacıydı. Ayırdığı koltuğa oturuyordunuz Türki Olimpiyatları’nda. Ulan utanmazlar, CHP’ye bunu söyleyecek haddi bulan ve hudutlarını aşanlar. Söz Gelişi Zekeriya Sili, o tarihin genişlik itibarlı savcısı, zaman yıldırıcı. GÖZYAŞI üyesi adına yeryüzü faziletkâr rütbeli darbeci Atak Öztürk, bugün terörist. Mehmet Dişli; kardeşi ev dışında Türkiye’yi temaşa ediyor, halen daha. Amma Hulusi Akar’ın arz yakını, 12 yıl hiç ayırmıyor yanından. O tün darbeci, şimdi terörist. Sonra Recep Tayyip Erdoğan çıkma, ‘Rabbim, milletim beni affetsin.’ Bu pisliklerden, hepsinden kurtulacak. 188 gazeteci ismi içre adı esbak, CHP’den 11 yıl esbak raporun hesabını soracaksınız, öyle mi? Terbiyesizliğin lüzumu namevcut, hadsizliğin lüzumu bulunmayan. 11 sene eski kişinin, zaman yıldırıcı olacağını bileceksin bile onunla temas edeceksin, falanca. Rezalete bak. Ömürleri bugün terörist olduğu ortaya çıkanlarla aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek lafı bulunmayan.

“HERKES AKLINI BAŞINA MATLUP. O KADAR CABA DEĞİL”

Biz gidip üstelik bu adı geçen teröristi; görüşmemiş, konuşmamız, esas tacı etmemişiz. Sizin üzere biz bunlara derece mi taktık? Siz teröristlere derece taktınız, bugün terörist oldukları ortaya çıktı. Altına Mercedes mi verdik, siz verdiniz; yıldırıcı oldukları ortaya imdi. Biz yanımızda mı tuttuk bunları, lan Hulusi Akar. Mehmet Dişli’nin hesabını Hulusi Akaret’dan sorma, Zekeriya Halis’ün hesabını Tayyip Erdoğan’dan sorma, Akış Öztürk’ün hesabını YAŞ’taki YANLIŞSIZ Partililerden istifsar; CHP’ye Allah’ın cezası bire bir katilin hesabını sor; ’11 yıl evvel sayfanızda vadi aldı, tezkere yazmış.’ ‘Gazeteciyim, içerideyim’ diye. Dizge aklını başına algı. O büyüklüğünde caba değil.

“SÜLEYMAN SOYLU HANİ AYAKKABI NUMARASINI BİLİYORDU, BÜTÜN TERÖRİSTLERİN?”

Ama bire bir adisyon sorulacaksa, şuna soracaksınız. 24 Mayıs, tweet atıyor, ‘Başkomutanımıza tekmilimdir, Amanos Dağları’nda yegâne yıldırıcı kalmadı’ diyor, Süleyman Aristokrat. Devam ediyor, 23 Ağustos günü karşısında, ‘Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başkomutanım Amanos Dağları’nda biricik yıldırıcı yoktur.’ Daha iki dönem ilk, Ortahisar kaza başkanlığı açılışında; ‘Karadeniz’dahi yok, Amanoslarda bulunmayan.’ Deminden; Amanoslardan sızan yıldırıcı, gitmiş polis güçleri merkezine saldırıda bulunmuş. Kardeşim, temizlemediysen, zahir gelip kat veriyorsun. Orada terörist var, Mersin Ağacı’da yıldırıcı var, Amanoslarda yıldırıcı var. Sen böyle aynı teröriste yok dersen, saha okuyoruz dersen yekpare kökünü kazımadıysan, başımıza bu geliyor.

Hani YANLIŞSIZ Parti? Bu Süleyman Aristokrat; görevden alıp alıp alamadığınız Süleyman Soylu hani ayakkabı numarasını biliyordu, hep teröristlerin? Hani kafalarını çıkaramıyorlardı? Hani Süleyman Soylu, bunların burunlarındaki kılı izleme ediyordu? Nasıl oluyor birlikte geliyorlar, evlatlarımızı vuruyorlar?

“BU UTANMAZLARIN BU FIRSATÇILIĞINA MİDE BULANIYOR”

Ondan sonra Süleyman’ın ‘on paralık yıldırıcı kalmadı’ demesini rüyet; sonra benibeşer üzerinden başka algılar yaratmaya çalış. CHP’yi bununla anacak adamın alnını karışlarız. Hangi makamda, hangi mevkide olursa olsun. Tümce bu konularda haddini, hududunu, sınırını bilecek. Tığ çıkıp, benzeri şehit cenazesi üzerinden bunları söylemezken; tutup birlikte oradan tıpkı alacak operasyonu yapmaya çalışmayın kardeşim. Aklınızı başınıza toplayın. Evvelden teröristlerle mukataa yapanlar, masalara oturup kalkanlar, seçme günü pusula yazdıranlar. Bize söyleyecek bire bir lügat lafınız namevcut. Bu utanmazların bu fırsatçılığına göden bulanıyor.”

“GENÇLER SOSYAL MEDYADAN DUYUYOR”

Yer geç 9 ay sonra seçimler yapılacak. Tıpkısı yandan vaatlerimizi anlatmaya çalışıyoruz, tıpkı yandan devletin kurumları, ajansları; medyayı ele geçirmiş birilerinin attığı yalanlara karşı toplumu, seçmenleri ve gençleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan, ‘ben istediğim yalanı söyleyeyim, Devlet Satma’e üstelik söyleteyim; nasılsa hep kanallar enerjik veriyor, onları enerjik verenler çokça bir iki, benim seçmenimin hiçbirisi bu cevapları duymaz’ diyerek yalana sarılıyorlar. Hafta sonu, ‘Çoluk Çocuk göreve geldiğimizde fikir kullanma yaşı 30.’ Dolma 21’di. Tek 30 olmadı Türkiye Cumhuriyeti’nde. 21’di. 18’e Hak Yolu Partisi-CHP koalisyonu indirdi. Kim alın bundan sonra? Recep Tayyip Erdoğan’ın partisi alın çıktı. Yalnız ret oyunu, Erdoğan’ın devlet başkanı olduğu Zenginlik Partisi verdi. Bunu bilcümle gençler duysun. Tayyip Erdoğan, şuna güvendi; ‘At yalanı, sayarız inananı; nasılsa duyamazlar.’

“ALNININ ORTASINA BU HARİTAYI YAPIŞTIRIYORUZ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN”

Çoluk Çocuk içtimai medyadan duyuyor. ‘Abdülhamit döneminde, gram toprak kaybetmedik.’ Illet? Ulus ekonomi, kısırlık, aylaklık konuşmasın… Bu iddiaya denk, hep dünyanın kabul ettiği harita burada. Tunus, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Karadağ, Kıbrıs, Girit gitmiş. (Haritayı göstererek) Alnının ortasına bu haritayı yapıştırıyoruz, Recep Tayyip Erdoğan’ın.

“SÖNMEKTE OLAN MUM, ÇOKÇA ESRAR ÇIKARIR”

Elazığ’de, bizim yaptığımız grup toplantısından ilk asılan o afişler bire bir sahiplenen çıkmamıştı. Sunma böylelikle daha çok. Şevket Satış sahipleniyor. Diyor kim, ‘O afişleri ‘gakkoşlar’ astı.’ Öyle ayrımsız şey yok. Elazığlılar, ‘Kusura bakmayın çok utandık.’ ‘Ego YANLIŞSIZ Partiliyim. Ama bunu  tasvip etmiyorum’ diyen dünya büyüklüğünde Elazığlı var.  Bunlar ki? Halk İttifakı’nın paralı trolleri. Bozuk FETÖ yurdunun birinci katına oturmuşlar, oradan faaliyet yapıyorlar. Cesamet Komutan üstelik bunların sırtını sıvazlıyor. Domates Dolması. Ama ayrımsız kez daha söylüyoruz. Demirtaş’a yapılanın aynı adalet ihlali olduğunu, hukuksuzluk olduğunu, yattığı herhangi bir günün üstelik onun mücadelesinde ayrımsız belgi olduğunu söyledik. Ama ‘elimle şeref madalyası takacağım’ falan; bu laf ak trollerin, MHP’li trollerin işidir. Bu yalanları söylemekle iktidarda kalacağını düşünen Kerem Bahçeli’nin dahi erimeye bitmeme etmesi güzeldir. Sesi çokça çıkıyor. Anca; sönmekte olan işik, çok yaman çıkarır. Sönen ateşten çok kara tütün kazanç. Tükenmekte olan MHP ve AKP herkese kişmiri nüans, artağan artağan. ‘Karar stabil, namzet net’ diyorsun. Olamaz dediğin kişiyi aday yaptın. Hakaret ettiğin kişiye övgü düzüyorsun. Yüzüne tükürdüğünle dal kola giriyorsun. Biz; 19 Mayıs 1919’birlikte neredeysek, oradayız.

“EKMEĞİN FİYATI YÜZDE 400 ARTMIŞ, AL SANA ‘ERDOĞAN ETKİSİ”

Nureddin Nebati… ‘Erdoğan etkisi diye niteleyerek benzeri husus var’ demiş. Onun konusunda diyorlar ki, Erdoğan etkisi nedir? Biz çıkardık, Erdoğan etkisini. Bir Tane kayırıcı rejimi, 24 Haziran 2018’dahi başladı. 1 milyon 658 bin can artmış, aylak sayısı. Hiyanet sana Erdoğan etkisi. adam başı milli gelir, geldiğinde 10 bin 694 dolarmış, demincek 9 bin 592 dolar. Aldatma sana Erdoğan etkisi. Herkesin cebinden yılda 1100 doları almış götürmüş, Erdoğan etkisi. Türk lirası yüzdelik 76 değer kaybetmiş. Açlık sınırı yüzde 302 kalık, ekmeğin fiyatı yüzde 400 artmış, ay çiçeğinin fiyatı beş kat kalık, patlıcanın fiyatı yedi itmam artmış… Benzen fiyatı yüzde 225, süt fiyatı yüzde 322… Aldatma sana Erdoğan etkisi. Erdoğan’ı iktidarın başına eksiksiz yetkileri ile getirdikleri günden beri iyiye giden benzeri husus bulunmayan.

“SAYIN BAHÇELİ, BU YOLSUZLUK KURUMSAL DEĞİLSE, BU ADAMA HANGI YAPACAKSINIZ?”

Celal Bahçeli, dünyayı söyledi, esasen geçmiş. Herkese değme taşlama var. Kardeşim, sende da tek büyükşehir belediyesi var. Manisa. Belediye Başkanı, önce fırında usulsüzlük yaptı, ceza aldı; kılıç gibi tutuyor onu DÜRÜST Tümen. Kusurlu yaparsa boynunun vuracaktı, sonuç anda Halk İttifakı’na geldiniz, yoksa çoktan görevden alınmıştı. Gâvur atık arıtma tesisini yandaşa kurdurdu, bilahare başka bir yandaşa gidip oraya çöktürdü; alışılagelen şartlarda hepsi ani sakil cezada yargılanır. Üçüncü mevzumuz: Bir dağın tepesinde tıpkı yer, o arsaya özel mamure değişikliği, turizm belgesi. Mahkemeye başvurduk, oysa arsayı aldırdığı kızının arkadaşıymış… Özlük kızına, hususi villalık yer. Buna dahi sustunuz. en üst; Manisa’birlikte Bursa- İzmir yolu. Dedi kim, imar planını değiştiriyorum, beş katları 15 kata çıkarıyorum. Bu ilkokul ikmal, kendinin birlikte 15 kata çıkıyor. Şeytanın aklına gelmez, yeşil alanı kaydıralım, hepsini bir tane arsa yapalım… Bunu yaptığında bire bir an, 4800 metrekarelik inşaatı, reşit 22 bin 900 metrekare. Toplamda 350 milyon TL’lik 200 parça fazladan ofis… Dedi ki dizge yararlanıyor, baktık. 615 parsel, giderek birleşirlerse yararlanabilecek, şu anda genişlik dışı. Yararlanabilen 83 parsel, 71’i kendinin, 7’si ortaklarıyla, yani 78’i… Geriye 5 kıvılcım kalıyor, onlar dahi Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin. Sayın Bahçeli, bu yöntemsizlik kurumsal değilse, bu adama ne yapacaksınız? Herhangi Bir gün dünyaya taşlama edenler, bu konuda sem mânialı, gözsüz olmuşlar. MHP susuyorsa, Genel Şekil payını mı alıyor. Susanların ilişkisi mi var? Eğer ilişkileri yoksa, ne müfettişi, hangi tarihte yönlendirdiniz? Bütün Manisa biliyor kim, zat arsalarına bayındırlık vermiş durumdadır. Ben bunun peşini bırakmam.

İKİ YIL SONRA SEN İKTİDARDA DEĞİLSİN: Dolgun basamak meselesinde, Tayyip Erdoğan, 250 bin kişiden 500 bin kişiye çıkardı. Sordunuz, ilk çıktığında; dedim 5 milyon kişi başvurur. Apayrı çaresi namevcut insanların. 5 milyonun üzerinde referans var. 20 kişiden biri alabiliyor, 19’u alamıyor. Tutmuş, 2 yıl sonra ayrımsız daha yapacağım diyor. Amma iki sene sonra sen iktidarda değilsin. 20 kişiden servet topluyorlar, ayrımsız kişiye familya verecekler, 19’unun parasını seçime büyüklüğünde kullanacaklar. O benzeri kişiye üstelik bu akılla giderlerse veremeyecekler. CHP gelince, elinden mevrut seçkin şeyi yapacak, geçmişten bitmemişleri yapacak, bu sözlerini birlikte tutacak. Evlerin bildirme alasını birlikte doğrulama edecek.”Share: