Bağır ağrısı ile gitti anjiyo oldu

Bağır ağrısı ile gitti anjiyografi oldu

16 yaşındaki tendürüst kolundan anjiyo ile sağlığına kavuştu

BURSA – Bursa’da göğüs ağrısı ile hastaneye kaldırılan 16 yaşındaki zihayat, kolundan yapılan anjiyografi ile sağlığına kavuştu. miyokart iltihabı olduğu tayin edilen canlı, mutluluğunu tanım edemedi.

Bursa’da boyun ve bağır ağrısı olduğunu ailesiyle paylaşan genç, hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetebbu ve tetkiklerin arkası sıra his kasında yangı olduğu tayin edilen genç, anjiyo tedavi uygulandı. Normalde kasıktan yapılan anjiyo, gence ilk defa kolundan yapıldı. Sağlığına kavuşan genci muayene eden Medicana Bursa Hastanesi Bala Kardiyolojisi Uzmanı Dr. Bahattin Öncü, “16 yaşındaki hastamız bize bağır ağrısı şikayetiyle geldi. Yaptığımız muayeneler sonrası, ciddi durumdaki kalp kası iltihabı olduğunu fark ettik. Hastamızı yatırarak tedavisin başladık. Daha bilahare hastamıza anjiyo yapmamız gerekiyordu. Alelumum anjiyografi için kasık damarlarını kullanırız. Ancak bu hastamızın yaşı ve fiziksel durumu koldan yapmaya uygun olduğu amacıyla hastanemizde ilk defa, koldan girerek anjiyografisini yaptık. Az Çok liyakatli tıpkısı işlem oldu. Hastamızı taburcu ediyoruz” dedi.

Geçirdiği muvaffakiyetli operasyondan yarım saat sonradan taburcu olan Ardıl Kapıcı, “Sağlıklı göğüsüm ağrıyordu. Değerlerim ise 30 bin çıktı. Riskli tıpkı durumdaymışım. Tedavimi oldum. Haddinden Fazla mutluyum” diye konuştu.

Anne Aynur Kapıcı ise, “Oğlumu ciğer ağrısı şikayeti vardı. Doğrulamadığı ve zorlandığını söylüyordu. Acilden getirdik. Değerleri çokça faziletli imdi. Kolundan anjiyografi oldu. Şu anda çok şükür değerleri normale döndü” şeklinde konuştu.

Share: