BAHÇELİ HEDEFİMİZ ERDOĞAN’IN AÇIK UZAKLIK FARKLA TEKRAR CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİDİR

MİLLİYETÇİ Akıntı Partisi (MHP) Genel Başkanı Ululuk Bahçeli, Bizim adayımız galiba, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ayan küşayiş farkla tekrar Cumhur Reisi seçilmesi, TBMM’de saylav sayısı ve siyasal bindi itibariyle haddinden fazla zihayat ayrımsız Ulusalcı Cereyan Partisi grubunun ve Cumhur İttifakı’nın işve etmesidir dedi. Bahçeli, Kavim ittifakının kimin aday olacağını sınırlamak amacıyla Türkiye düşmanlarından icazet arayışında olduğunu doğacak sürerek, Düşkünlük ittifakı çürüktür, çarıktır, çarpıklığın daniskasıdır. Samimiyetleri düzme, sevgileri mevhum, sadakatleri samandır. CHP’nin başındaki şahsiyet Türkiye’nin karşına geçen odak olup çıkmıştır. İnsanlarımızı birbirine düşürmenin temelini kazmakla çalışır ayrımsız fırsatçıdır. Gözünü hırs bürümüş, kalbi taşlaşmıştır ifadelerini kullandı.

MHP Umumi Başkanı Oran Bahçeli ‘2023’e Akla Yatkın Aday Galiba Karar Net’ isimli miting kapsamında Sivas’a geldi. Kent meydanında İnönü Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen mitinge katılan Bahçeli, alanı dolduran binlerce partiliyi selamladı. 2023 yılında yapılacak Cumhur Reisi ve Milletvekili Genel Seçimlerinin geçmiş bulutsuz albeni toplantısını Sivas’tan başlattıklarını tamlayan Bahçeli, 4 Eylül 1919’da Cumhuriyet’e giden yolun evvel adımı pekâlâ bu vilayetimizde atılmışsa, biz bile analog tıpkı adımı atıyor, bu kez birlikte Cumhuriyet’in yüzüncü sene dönümüne makul yürüyoruz. Yürüdükçe korkakları ürkütüyoruz, yürüdükçe hainleri titretiyoruz. Arkamızda Cumhuriyet’in yüzyıllık birikimi, yanımızda cumhurun yürekli iradesi, önümüzde şehitlerimizin kahramanlığı, üzerimizde Cenab-ı Cenabıhak’ın eşsiz himayesi, gönlümüzde kardeşliğin emsalsiz hikmeti, gecemiz Türkiye, gündüzümüz Türkiye, güvencemiz ise büyük Türk milleti. Tekmil 103 sene önce zaman toplanan ve Milli Savaşım’nin kere haritasını çizen Sivas Kongresi ruhuyla Cumhuriyet’imizin yüzüncü yıl dönümüne ulaşmanın azmindeyiz. Milli Savaşım kahramanları güzeşte başarmıştı, ayrımsız şuurla, bire bir izlerden giderek tığ üstelik başaracağız. On Paralık kimesne yaradılış değişti zannetmesin, damarlarımızda cari kan esasen o kandır. Rahmet ve saygıyla andığım, Sivas’ın bağrından yetişmiş ahali ozanımız rahmetli Araklama Veysel ne diyordu ‘Anlatamam derdimi dertsiz insana, dert çekmeyen ağrı kıymetin bilemez’. Hamdolsun derdimiz bitkin değildir. Derdi veren Tanrı şifasını dahi verecektir. Fakat bizim derdimiz, veca ettiğimiz meseleler başkadır. Derdimiz Türkiye’nin istikbalidir. Derdimiz milli bekamız ve emir haklarımızdır. Derdimiz devletin ve milletin bağımsızlık haysiyetinin müdafaasıdır. Özen ediniz, 103 yıl geçmiş Türk milletine kefen biçenlerin kalıntıları ayrımlı kılık ve maskelerle gine karşımızdadır. Mandacılar bire bir kez henüz harekete geçmişlerdir. Yabancıların esaretine ve egemenlik erliğine umu eden devşirmeler yeniden seferber olmuşlardır. Ant değişse de baziçe aynıdır, senaryo aynıdır, alçaklığın şeklinde ve şemasında ayrım görülmemiştir. dedi.

‘1923’ÜN RÖVANŞINI ALMAK İÇİN 2023’TE TUZAK KURUYORLAR’

Zalimler ve işbirlikçilerinin, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanına engel olamadıklarını belirten Bahçeli, Bağımsızlık ve özgürlük davamıza soluk doğrayamadılar. Samsun’dan Amasya’evet, Erzurum’dan Sivas’a, Ankara’dan Sakarya’ya, Afyonkarahisar’dan İzmir’e büyüklüğünde bin aynı felaketi göğüsleyen, çilelerin gövdesinden vazıh hacısı hocası kabil doğan yurt ve millet sevgisine engel veremediler. Hangi yapsalar boştu, çünkü istiklal Türk milletinin kaderiydi, kavliydi. Geçmişten ders almamış olacaklar kim yeniden şanslarını deniyorlar. Bile taşeron namına aşina isimleri kullanıyorlar. Esas manasından koparılmış el erki, ülfet ve hürriyet kavramlarıyla toplumsal yaşayış ve güvenliğimizi kurcalıyorlar. Yetmiyor, milli birliğimizi ve kardeşliğimizi kundaklıyorlar. 1923’ün rövanşını 2023’te kabul etmek üzere aldangiç kuruyorlar. 103 yıl evvel Sivas Kongresi’ni tağyir etmek amacıyla harmoni kuranların mirasçıları kargaşa çıksın diye çırpınıyor. Fakat Sivas nankörlerle hesaplaşmak amacıyla ahit sayıyor. Dolma ve iftirayı patika edinmiş politik çürümüşlere haddini bildirmek için sabrediyor. Deminden sizlere soruyorum, cevabınızı haddinden fazla yüksek sesle hissetmek istiyorum 2023 yılına hazır mısınız Zilleti, bu aziz millete yakışır görenlerle mücadeleye var mısınız Türkiye’nin önünü seçmek amacıyla anlaşma zarfında olan altılı masaya adisyon soracak mısınız Saraka veriyor musunuz Size yakışan dahi budur. Bu evetler zalimlere, zillete düşenlere acı bir tokattır. Çok söze lüzumlu yok, Sivas’ın haykırışı temas şeye bedeldir. diyerek konuştu.

‘ADAYIMIZ BELLİ, KARARIMIZ NETTİR’

2023 yılında adaylarının ve kararlarının muhtemelen olduğunu yineleyen Bahçeli şöyle konuştu 1,5 yıldır tereddüt ortamında kıvrananlar varsın masalara yüz sürsünler. Varsın birbirlerine kazık atıp dursunlar. Kimin namzet olacağını yakalamak üzere Türkiye düşmanlarından icazet arayışına koyulsunlar. Biz hangi yapacağımızı biliyoruz. Hangi söyleyeceğimizin bilincindeyiz. Gizleyecek, saklayacak tek şeyimiz yok. Utanacağımız, sıkılacağımız hiçbir aksata ağımız da namevcut. Çünkü tığ haktan yanayız, halktan yanayız, hakikatten tarafız, Sivas’ın, Amasya’nın Çorum’un, Tokat’ın, Yozgat’ın yanındayız. Jale benzen içmedik kim karnımız ağrısın. Zillete start etmedik ki istikametimiz şaşsın. Namerde umum açmadık kim yüzümüz kızarsın. İhanete bitmiş demedik ki yükümüz ağırlaşsın. Şüphesiz görünüyorsak oyuz. Ne demişsek onun ardındayız. Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkanlar bizimle olanaksız. Yıldırı örgütleriyle bağırsak içe olanlar bizimle aşıramento atamaz. Türk ve İslam değerlerine şaşı bakanlar bizim yanımıza de yaklaşamaz. Türk milletine yan bakanlarla iki cihanda dahi görülecek hesabımız olacak. Sivas’ın ve eren milletimizin şişman değeri Iyice Odalık Abdal’ın dediği gibi; ‘Bin sefer kırdılar dallarımızı bin sefer budadılar. Esasen çiçekteyiz aha, gine meyvedeyiz.’ Yeniden Domuzuna Padişah Abdal’ın söylediği amacıyla, yola çıkarken yürek heybemizi omuzumuza aldık. Tıpkı gözüne ikrarı, aynı gözüne üstelik asaleti koyduk. Oran gücümüz, budun övüncümüz, vatan namusumuz, bayrak şerefimiz, ezan susmayacak mukaddesat çağrımızdır. Halk İttifakı yenmiş geçmişimizi müstakbel ve ayrıcalı benzeri geleceğe taşımanın ileri atılmış bayraktarıdır. Bayraktar bayrağa, türbedar türbeye, haznedar hazineye sahip çıkma, Allah’ın izniyle Türkiye batmayacaktır. Rahmetli vatan şairimiz Akif hangi domuzuna üstelik söylemiş ‘Batmazdı bu celal, batacaktır demeyeydik. Batmazdı, faydalı, batmadı, hem batmayacaktır’. Milletin felahı, ferahı, fecri, refahı ve fenalıkların defi üzere geceyi gündüze katan aklıselim, kalbiselim Halk İttifakı az çok Türkiye’nin batışını kaplamak ebediyete kadar muhal bire bir fon kalacaktır. Bu nedenle hep yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır. Kararınız kaderinizi, iradeniz istikbalinizi tayin edecektir. Geçenek yaklaşmaktadır, çember daralmaktadır. Bizim adayımız anlaşılan, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın celi açıklık farkla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi, TBMM’da saylav sayısı ve açık oturum bindi itibariyle çokça güçlü benzeri Milliyetsever Akım Partisi grubunun ve Halk İttifakı’nın cilve etmesidir. Gayemiz budur, gayretimiz buna yöneliktir.

‘ZİLLET İTTİFAKI TEMELSIZ, ÇARIK, ÇARPIKLIĞIN DANİSKASIDIR’

Fikriyat ve siyaseti denetim altında tutan nekes benzeri Tanrı korkusuyla mücadelelerini sürdürdüklerini belirten Bahçeli, muhalefeti şu sözlerle eleştirdi Milletimize bakım aşkıyla yoğruluyoruz. Biz bu ülkeyi meccani seviyoruz. Bedeli martir kanlarıyla ödenmiş bu cennet vatanı canımızdan aziz biliyoruz. Fakat karışıklık durmuyor, düşman dinlenmiyor. Yalancılar korosu, müfteriler koalisyonu, müfsitler oluşumu kara propagandaya bel bağlıyor, sabah akşam Türkiye’yi kötülüyor. Bunların işi gücü densizliktir, düzeysizliktir, dedikodudur. ya cahillikten, ya gafillikten ya de hıyanetten âlem allahsız kesilmişlerdir. Merhum Aşıramento Veysel demişti kim ‘Aldanma cahilin arık lafına, Primitif insanın külü yalandır. Hükmetse dünyanın rastgele tarafına, Arzusu, hedefi, yolu yalandır’. Demem odur kim, alçalma ittifakı yalandır, yıkımdır, yozlaşmadır. Zillet ittifakı çürüktür, çarıktır, çarpıklığın daniskasıdır. Samimiyetleri düzme, sevgileri mevhum, sadakatleri samandır. CHP’nin başındaki nefer Türkiye’nin karşına sabık mihrak olup çıkmıştır. İnsanlarımızı birbirine düşürmenin temelini kazmakla çalışır aynı fırsatçıdır. Gözünü acı bürümüş, kalbi taşlaşmıştır. Tek lafı Türkiye’mizin lehine değildir. Cumhurbaşkanı adaylığı üzere iradesini kiraya vermiştir. Yıldırıcı Demirtaş ile Sorosçu Kavala’nın gönüllü avukatı olmuştur. Ağzından PKK terör örgütüne biricik aynı kınama mesajı çıkmamıştır. FETÖ’ye cebin hiçbir tepkisi duyulmamıştır. Daha vahimi terörle mücadeleye partisiyle birlikte yararlı demiştir. Geçtiğimiz sene TBMM’da görüşülen ve mikro dışına çeri gönderilmesini anne düzlük tezkereye hayır diyen HDP’yle birlikte CHP ve Kılıçdaroğlu’dur. Tehalüf dış işgal cephesinin ajanı ve bilinmeyen ajandası konumundadır. Teyit olup süngü düşüren bu beyin PKK’evet evet, Türkiye’ye ve Türk milletine yarayışlı diyecek büyüklüğünde başka milli tıpkı çizgiye savrulmuştur.

‘ZİLLET İTTİFAKI AKILLI VE SİYASET DAĞILMASI YAŞIYOR’

Kılıçdaroğlu’nun valileri, kaymakamları gözdağı ettiğini, kameralar eşliğinde kurumları basmaya gittiğini anımsatan Bahçeli şöyle bitmeme etti Vatandaşlarımıza borçlarını ödemeyin, otomobil almayın çağrısını dillendirerek iç isyana oynuyor. Ülkemizde fert ve servet güvenliği olmadığını kanıt ederek envestisman yapılmamasını istiyor. Bu Kılıçdaroğlu emperyalizmin kılıcını sallıyor. Bu Kılıçdaroğlu erdemsizliğin yalpak dibinde dolaşıyor. Hangi tuhaf kim, ayrıksı inme ortaklarından tek itiraz duyulmuyor. Medya üzerinden, sınırlanmış kapılar ardından, bilvasıta yollardan Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına soğuk mesajlar vermenin dışında tıpkı madde yapmıyorlar. Altılı Ganyan ganyanın ilkokul fırka başkanı Kılıçdaroğlu’nu katiyen sorgulamalıdır. ‘Bizim adımıza ne konuşuyorsun’ gitmek zorundadırlar. Bahçe korkuluğu olmadıklarını göstermeleri lazımdır. ‘Konu mankeni değiliz’ çıkışını yapmaları kendi hayırlarınadır. Sivas’tan soruyorum; Şeş el toplanmalarına karşın Cumhurbaşkanı adayı üzerinde uzlaşamayan bir siyasi curcunanın Türkiye’ye sunma oldukça hizmeti dokunabilir mi Böylesi ayrımsız çarpıklık dünyanın neresinde görülmüştür Güçlendirilmiş Milletvekili Sistem’in haricinde, o de eskinin yeniden düz yazı çabasıdır, yegâne aynı projeden, bir tane bire bir hedeften, sadra şifa yegâne tıpkısı iyileştirici hamleden konuşmak benzer başmuallim Düşkünlük ittifakı akıl ve politika dağılması yaşıyor. Siyasal katre geçiriyor. Hangi yapacaklarını bilmiyorlar. Bilmedikleri için da hırs ve nefret siyasetini ittifak kapısı görüyorlar. Sözleri tıraşçı, kökleri belgisiz, hedefleri silik, niyetleri kötülüktür. Sorarım sizlere; Bu inhitat ittifakına umut bağlanır mı Bu cezir ittifakına Türkiye kişi edilir mi Bu inhitat ittifakına tamam denilir mi

‘ENFLASYON CANAVARININ BAŞI EZİLECEK’

Ekonomiden şikayet edildiğini, ‘Battık, bittik, iflas ettik’ masalıyla avunduklarını belirten Bahçeli, Açlıktan, yoksulluktan, işsizlikten dert yanıyorlar. Fakat Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü itiraf edemiyorlar. Enflasyonla ve maltalık pahalılığıyla müthiş mücadeleyi ifade edemiyorlar. Dünya enerji kriziyle boğuşurken, Avrupa alışılmadık tedbirleri almışken, Türkiye’nin muvazeneli ve akla yatkın politikalarla muhtemel sorunlardan sunu bir iki etkilenen mutluluk olduğunu katiyen söyleyemiyorlar. Çokça şükür ne ışığımız sönecek, hangi dahi ısımız düşecek. Enflasyon canavarının başı muhakkak ezilecek. Fiyat istikrarı eninde böylecene sağlanacak. Bugün bir iki yiyen, erte inşallah çok araç. Zaman beş altı kazanan, ferda inşallah çok kazanacak. Bu vatanın kurtuluşu yalınç olmadı. Birkaç yedik, biberli çektik, denge düştük, amma bağımsızlığımızı düşürmedik. Mal yoktu, ahit oldu kazandık; ama yurt olmasaydı parayı ne yapacaktık Servetimiz olsa neye yarayacaktı Kılıçdaroğlu can alıcı bu milli gerçeklerden uyanık mı Sivas’tan Ankara’ya giderken Mustafa Kemal Vakarlı ve arkadaşları 20 husye, 1 kıyye peynir, 10 ekmeği ancak alabilmişlerdir. Kılıçdaroğlu bunu tek duydu mu Ne yapsalardı, paramız namevcut mazeretine sığınıp ölçü ve özgürlük mücadelesinden hoşgörüsüz mi dönselerdi Kumpir şu kadar oldu, soğan bu büyüklüğünde oldu, atlatmak şuraya bundan sonra diye konfirmasyon bayrağını mı çekselerdi Böyle tıpkı alçalmaya çanak mı tutsalardı Tok esirler yerine yaşamayı mı seçselerdi Tığ ne tok esirlerden olacağız, ne dahi haris hürlerden olacağız. Biz siyasal, konuşu ve diplomatik yükselişiyle süper yoğun Türkiye’ye milli bağlanak ve muadele içre kategorik terfi edeceğiz. Halk İttifakı bu dayanıklı ve kalburüstü geleceğin müjdesidir. Cumhur İttifakı yalman temel, tok bellek, mutlu yarının mimar başıdır. Cumhur İttifakı tarlasındaki çiftçinin, tezgahındaki işçinin, dairesindeki memurun, dükkanındaki esnafın, senelerce ülkesi amacıyla çalışmış emeklinin, gariplerin, mazlum gönüllerin, dul ve yetimlerin fert beraberidir. Bizde konu namevcut icraat vardır. Bizde dolma namevcut hamur vardır. Milliyetsever Debi Partisi bu ermiş hedeflere bulmak için canla başla çalışmaktadır. Topluluk İttifakı Kızılelma seferberliğidir. Topluluk İttifakı evet bağımsızlık ya ölüm iradesinin mirasçısıdır. Cumhur İttifakı’nın adayı muhtemelen, kararı nettir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı ve kurucu lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türk milletinin takdiri ve tercihiyle baştan Cumhur Reisi seçilecektir. Arzumuz, arayışımız ve mücadelemiz bu doğrultudadır. Gazi Meclis’te de sizleri arz iyi şekilde desise edecek, yaraları saracak, verdiği sözleri tutacak ve mebus sayısını en aşkın sayıya ulaştırmış bir Ulusçu Cereyan Partisi’nin varlığıyla Türkiye gücüne pahal katacaktır dedi.

‘TÜRKİYE’NİN YARINLARI AYDINLIKTIR’

Türkiye’nin bölgesel ve toptan sorunlara aracısız karışan olduğunu vurgulayan Bahçeli, Nerede benzeri sav varsa ülkemiz çözüm odaklı yaklaşımıyla umut ve erinç adresi olmayı başarmaktadır. Rusya- Ukrayna savaşında kararlı, temkinli ve ara bulucu politikalarla dünyayı imrendiren, ayrımsız şekilde kıskandıran Türkiye’dir. Tahıl Koridoru Antlaşması’yla açlık ve verimsizlik içindeki milyonlara el uzatan Türkiye’dir. Diplomaside imrenme edilecek başarılar yaşanmaktadır. Türkiye aranan, beklenen, özlenen, izlenen, tavrı ve tutumu alçalma uyandıran mevki mertebesine çıkmıştır. Libya’evet bakınız cangıl içindedir. Irak’a bakınız anarşi içindedir. Suriye’ye bakınız yabansı içindedir. Avrupa’ya bakınız kriz içindedir. Iye ve Maşrık Akdeniz riziko ve tehdit altındadır. Balkanlar pimpirik, Afrika sıkıntılı, Asya cepheleşmiştir. Türkiye acun üzerinde istikrar anıtı kadar yükselmektedir. sınır ötesi ve çizgi içi alanlar terör örgütünden köşe köşe temizlenmektedir. Yıldırı melaneti milli ilişki ve el birliği ruhunun yoluyla son bulacaktır. Türkiye’nin yarınları aydınlıktır. Altılı masanın arka bahçesinde kurulan, sanki ‘Emek ve Özgürlük İttifakı’ kendisine isimlendirilen kukla sol ve yarıcı ittifakın aydınlığımıza gölge düşürmesi bahis konusu değildir. İnanıyorum kim böylesi bir zillete sunu özellikle sizler müsaade vermeyeceksiniz. Türk milleti biçilen kefeni yırtıp atacak dirayet ve kararlılıktadır. Türkiye’yi geriye götürmeye hiç kimsenin gücü birlikte yetmeyecektir. 2023 ve izleme eden yıllar Türkiye’nin dev kadar ayağa kalkışına görüntü olacaktır. Bunu sağlayacak ferman Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakı, Karabağ’daki zaferdir. Cumhur İttifakı, çizik ötesinde terörün başını ezen mücadeledir. Cumhur İttifakı, Iye ve Maşrık Akdeniz’de silah calip ahlaksızlara milli duruş gösteren onurdur. Halk İttifakı, Türkiye’ye cemaat çıkan, Türk milletine hizmetkarlıkta çizik tanımayan inanmışlıktır. Cumhur İttifakı vatandır, mukaddesattın zırhı, mukadderatın kilididir. Bizim zillete düşürülecek ayrımsız ülkemiz yoktur. Bizim inançlarımıza sövenlere tahammülümüz yoktur. Bizim etnik ve mantalite bölücülüğü yapanlara hoşgörümüz yoktur. Bizim çetelere, suç örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş ihtilaf partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından geçen ayrımsız lokmayı bu ülkeye borçlu olup da ihanet eden şeref yoksunlarına tavizimiz katiyen olmayacaktır. Çağrımız, ilk ülkem ve milletim diyen herkesedir. Çağrımız, bu budun, bu vatan, bu alem benim diyen herkesedir. Çağrımız, milli angajman ve rahat yarınlara duyulmak talip herkesedir. Çağrımız herhangi bir insanımızı ahi, her yöremizi muazzez bilen herkesedir. Dizge eşittir Türkiye’dir. Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok diyen herhangi bir vatan evladıyla yolumuz birdir. Tığ gelişigüzel Türkiye’yiz diyen cümle bu milletin hakiki evladıdır ifadelerini kullandı. (DHA)Share: