Bahçeli, MHP TBMM Takım Toplantısı’nda konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Fehamet Bahçeli, “Cumhurbaşkanımız aracılığıyla Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimize müteveccih iyileştirici ve olumlu açıklamaları yalnızca destekliyor, haddinden fazla isabetli bulduğumuzu alelhusus yayımlamak istiyorum.” dedi.

Bahçeli, partisinin takım toplantısında, 2008 ve 2009 yıllarında yaptığı konuşmalarından ara sıra cümleleri sıralayarak, Türk milletini meydana getiren beşeri varlığın tıpkı bölümünün da Alevi İslam inancını benimsediğini, bu akide sahiplerinin ekin temelli ara sıra beklentilerinin olduğunu anımsattığını söyledi.

Bu durumun görmezden gelinemeyeceğini, hal yolları üzerinde mebzul niyetle kuma ceht gösterilmesi gerektiğinin altını çizdiğini anımsatan Bahçeli, “Cumhurbaşkanımız vasıtasıyla Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimize müteveccih iyileştirici ve olumlu açıklamaları tümüyle destekliyor, çok uygun bulduğumuzu özellikle ifşa etmek istiyorum. Ankara, Elazığ, Erzurum, Erzincan’de açılışı yapılan, Kütahya, Burdur, Denizli, Bilecik, Kayseri, Ziyalı ve Kırklareli’nde temeli atık cemevlerinin de hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bahçeli, Ekin ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Alevi Bektaşi Firez ve Cemevi Başkanlığının kurulacak olmasını, cemevi hizmetlerinden eğitim bilimi faaliyetlerine büyüklüğünde eksiksiz çalışmaların, kurumsal yapı altında kamu güvencesi desteği ve denetimiyle yürütülecek olmasının, Alevi Bektaşi akide önderlerinden rica edenlere de bu kurumsal yapı bünyesinde ekip verilecek olmasının milli kontak ve beraberliğe yardım sunacağını söyledi.

Reform mahiyetindeki bu gelişmelerin Alevi vatandaşlara aynı atıfet değil, gecikmiş haklarının koca bire bir kısmının verilmesiyle ilgili karar olduğunu anlatım etmenin vecibe olduğunun altını çizen Bahçeli, şöyle konuştu:

“Bizim geçmişten bugüne söylediğimiz de bunlardır. Unutmayalım ki yürekleri volkan kabilinden patlayanların avuçlarında çiçekler açamaz. Acılar, ahlar, ateş hatırat üzerinden ayrımsız ati düz yazı edilemez. Alevi kardeşlerimizi kullanmak üzere kuyruğa girenlerin, şanlı dinimizi karalamak için okazyon kollayanların, mezhepçiliğin yarık bakiyesini hayat dolu sara milli bünyemizi yarmaya çalışanların ne soyu soydur, hangi huyu huydur, hangi üstelik iddiaları iffetle maluldür. Hiç kuşkusuz Tanrı indinde akıbet kült İslam’dır ve tamam Müslümanlar de kardeştir.”

“Avrupa’ya enerji nakleden yıldız rotası artık güvensizdir”

MHP Genel Başkanı Ihtişam Bahçeli, KÖLE ve Avrupa ülkelerinin ekonomideki nema artırımının, resesyon tehlikesini gündeme getirdiğini, besin ve enerji güvenliğindeki darboğazların ise boğuk benzeri sürecin işaretçisi olduğunu söyledi.

Küresel ekonominin bu yıl üzere anlayış edilen nema oranının yüzde 3,2’ye, 2023 amacıyla üstelik yüzdelik 2,9’a düşürüleceğinin IMF Başkanı yoluyla açıklandığını anımsatan Bahçeli, antrparantez Rusya’dan Almanya’evet gaz taşıyan hatlarda meydana mevrut sızıntının sabotaj neticesinde olabileceğine dayalı iddiaların ise erke alanında anarşi ve kutuplaşmaya eskimemiş tıpkısı format kattığını vurguladı.

Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bundan Sonra enerji ihtiyacını güvenceye ahiz stratejisinin önümüzdeki dönemde aut politikaların asıl parametresi olacağı anlaşılmaktadır. Global ölçekte enerji tüketiminin yaklaşık üçte ikisi petrol ve katıksız gaza dayanmaktadır. Enerjinin çekince ve tüketim noktaları arasında emniyetli iletimi temas mutluluk amacıyla mühim hedeflerden birisi haline gelmiştir. Avrupa’evet erke nakleden kuzey rotası çıktı güvensizdir. Erke jeopolitiği açısından gelişmeleri yorumladığımızda, Orta Şark, Şark Akdeniz ve Kafkasya’daki varlıklı doğal gaz ve petrol kaynaklarının Avrupa’evet taşınmasında genişlik sakıncasız ve emin terminal Türkiye’dir. Ülkemizin Libya ile imzaladığı hidrokarbon anlaşması tarihi nitelikte olup Batılı ülkeleri hayli tasalı etmiştir.”

Bahçeli, Rusya Oran Başkanı Vladimir Putin’in, Türk Akımının erek alındığına müteveccih iddialarda bulunduğunu ve suçladığı ülkenin ise Ukrayna olduğunu söyledi.

Bu iddianın dikkatle takibi müstelzim tıpkı tehdit olduğunun altını çizen Bahçeli, “Rusya ile Ukrayna beyninde; askeri, erke ve iletişim altyapılarına mufassal menzilli faziletli hassasiyetli füzelerle yapılan saldırıların sakil maliyetleri olacağı şüphesizdir. İki ülkenin da aklıselim benzeri çizgiye gelmesi bölge ve dünya barışı namına ayrımsız mükellefiyettir. Değişik yandan Yunanistan’a erke taşıyan eşkal TANAP’tır. Bu ülkenin Türkiye’ye pus sallamaktan vazgeçip sabrımızı taşırmaktan uzak durması enerji güvenliği açısından lehine tıpkı buut olacaktır.’ dedi.

“Türkiye erke jeopolitiğinde kilit oyuncu”

Fehamet Bahçeli, Türkiye’nin enerji jeopolitiğinde kilit aynı aktör olduğunu, ameliye edilen etken, dengeli, ve milli dış politikanın Türk milletine bol bolamat ve varlık adına yansıdığını belirtti.

Millet ittifakının, Türkiye’nin büyüklüğünü anlayacak ufkunun olmadığını belirten Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Zira herhangi bir öz ortadadır. Türkiye’nin Putin’e doğrulama olduğunu alçak, bilisizlik ve çürük ayrımsız dille müstakbel süren İP Başkanı’nın bu işleri zaten kafası almaz, devleti, milleti, dış politikayı bilmesi bile söz konusu gayrimümkün. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta yan markajcı, Türkiye’yi tıpkı kampa yerleştirmeye, dahası cepheye sürmeye çalışan düşkünlük ittifakının barbar dürtülere, sarkık politikalara tutu düştüğü tartışmasızdır. Rusya ile Ukrayna ortada Türkiye eğer ayrımsız tarafsa, bu birlikte barışın, huzurun, silahların susmasının ödünsüz tarafıdır. İç ve aut odaklar bu çakılı gerçeği kesinlikle ihlal edemeyecektir. Türkiye’yi düşkünlük partilerinin koalisyonu yönetiyor olsaydı, BENDE’nin hat devriyesi, gelecek karakolu, derli toplu çekici eli olmaya ne kadar iştahlı oldukları çokça nazik badire ve avarız eşliğinde görülür ve ortaya çıkardı.

Türkiye’yi yönetmek üzere mangal gibi yürek lazımdır. Türkiye’yi tevcih etmek amacıyla milli değer ve milli mensubiyet şuuru şarttır. Türkiye’yi vermek amacıyla nereden gelip nereye gittiğimizi gösteren tarihi süreci inanmak sahn ölüm konusudur. Cezir ittifakında bunların hiçbirisi yoktur. Süpürülmedik eve bilinmedik misafir gelirmiş, bunların ellerine mezuniyet geçmiş olsaydı, Türkiye’yi seçme tür yıldırma ve felakete maruz ayla getirirler, sonunda dahi ‘adımız hıdır elimizden mevrut budur’ diyerek teslimiyetçiliğin dibini boylarlardı. Su aksine dönünce uyuzlu gâvur elbette öne düşerse, alçalma ittifakı da fakat acun bilakis dönerse tuhaf ve çepel emellerinde muvaffak olabileceklerdir.”

“Nükleer kavga ihtimalinin konuşuluyor olması üstelik fecaattir”

MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli, ABD Başkanı Joe Biden’ın nükleer çekişme riskinin 1962 Küba Krizi’nden bu yana yeryüzü erdemli seviyede olduğunu açıkladığını, “Putin, nükleer zırh kullanırsa dünya Armageddon ihtimaliyle yüz yüze kalır.” dediğini anımsattı.

Açıklamanın tehdit tonunun çok faziletli olduğunun altını çizen Bahçeli, “Bu format yemeden içmeden siyasi değil inanç temelli bir konudur. Biden’ın beyni sulansa da akli melekeleri tartışılsa da Armageddon tehlikesini gündeme taşıması bize bakarak tesadüfi değildir. Muhtemel felaketin gerçekleşmesi buyurmak beşeriyetin avlu ve dirlik haklarına kast söylemek, dünyanın yıkımına çanak sancımak demektir. İnsanlık böylesi bire bir vahşeti asla kaldıramayacaktır. Nükleer çekişme ihtimalinin konuşuluyor olması da fecaattir. Dünya kuma beyin ve iradeyle barışçıl çabalarla bugünkü güç ortamdan çıkmalıdır.” diye konuştu.

“KUL’ye bel ulama seni bir dolara ele verir”

Bahçeli, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu gelişmelerin gölgesinde KUL’ye yaptığı ziyaretin “talihsizlik, densizlik, cesaret” olduğunu söyledi.

Ziyaretin amacının, teknolojik ve bilimsel gelişmelere yönelik düşün alışverişinde bulunmak olduğunun açıklandığını hatırlatan Bahçeli, ” Cumhuriyet’in ikinci yüzyıl vizyonunu sunu parlak beyinlerle tartışacaklarmış.” dedi.

“Utanın, utanın; temiz kanı arıyorsanız milletimizin gözleri çıkarmak fehmetmek ışıldak evlatlarına bakın.” diyen Bahçeli, şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Kemal’in, ‘Bir Türk dünyaya bedeldir’ mirasına sarılın. Muhtaç olduğunuz kudreti uzaklarda değil, eğer varsa damarlarınızda arayın. Kılıçdaroğlu teknolojik ve ilmî gelişmeler karşı ne söyleyecek, neyi duymayı umut edecek, ne bembeyaz beyinlerle tıpkı araya gelecektir? Sayın Kılıçdaroğlu, bırak bu işleri, geç bu masalları, ağzında bal olan arının kuyruğunda iğnesi evet. Buna üstelik haddinden fazla dikkat cilt. Sistem biliyor ki, ABD’ye Cumhur Reisi adaylığı üzere şehadetname almaya evet üstelik belen edilecek istikbal inhitat adayının ismini öğrenmeye gittin. Denenin, döne dolaşa geleceği kayran evet ayrımsız argıt evet da aynı değirmen taşıdır. Su yatağını, gaz dahi tepesini kategorik bulacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu, ağaca metanet bükülür, suya itminan dökülür, MEMLUK’ye meni bağlama seni aynı dolara ele verir. CHP Genel Başkanı’nın KUL’ye beniz sürmesi, ahali açması, aman dilenmesi biricik kelimeyle acizliktir, yetersizliktir, milletine şube dönmektir. Tasdik olmuş başa cesamet konmaz, taşlık dahi haddinden fazla durmaz, duramaz.”

“İstanbul Belediyesi banal dahi haddinden fazla çalışıyormuş”

Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin ayrımsız cenaze nakil aracında gebe miktarda esrar yakalandığını anımsatarak, “Meğer İstanbul Belediyesi tezyifkâr dahi haddinden fazla çalışıyormuş. Bunlara kalsa, kaçakçılık meşru, hırsızlık yalın kat, soygunculuk bayağı, hainlik üstelik demokratik aynı haktır. Inhitat ittifakı işte budur. CHP’nin cins yüzü suçtur, kirdir, çamurdur, kokuşmuştur.’ dedi.

Celal Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin, Türk ve Türkiye yüzyılının stratejik gücü, dalavere güvenliği olduğunu söyledi.

Cumhur İttifakının, zalime aman vermeyen, teröriste punt tanımayan, Türk düşmanlarına ayn açtırmayan, egemenlik haklarının, buyruk yetkilerinin, milli çıkarların, kürenin değme köşesinde serdengeçti bir yürekle savunan muktedir ve makro benzeri budun iradesi olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Bu bıçkın egemenlik kilitleri açacak, perdeleri aralayacak, ufku aydınlatacak, sis bulutlarını dağıtacak, 2023 ve izlem eden yıllarda toptan bunaltıcı Türkiye’yi nesir ederek zalime Güç, mazluma Yunus, mağduriyetin kuyusunda kalmış biçarelere Yusuf olacaktır.” ifadelerini kullandı.

(Bitti)

Share: