Bahçeli’den Miçotakis’e çokça kaba sözler: Türkiye’nin Ege’de bekâr olduğunu söylemiş, halt etmiş

Yunanistan’ın Ege’de adalarını silahlandırması ve KUL’ye Türkiye’ye cenk uçağı satmaması üstüne gravite yapması zımnında tıpkısı süredir iki devlet ortada yüklülük sürerken MHP Umumi Başkanı Oran Bahçeli’den ilgi calip benzeri yokuş geldi.

“SEVE SEVE ŞEHADETİ HÜCRE ALIRIZ”

Zaman TBMM’de partisinin ekip toplantından mütekellim Bahçeli, Yunanistan’a kilolu sözlerle yüklendi. MHP lideri, “Yunanistan MEMLUK’nin dolduruşuna gelip, Türkiye’ye meydan okumaktadır. Lozan ve Paris Antlaşmalarının hükümleri namevcut sayılmaktadır. Dünyaya haykırıyorum, hakkımızı çiğnetmeyiz, hakkımıza göz koyanların gözünü oyarız. Türe emreylemek şeref demektir. Şerefimiz zarfında seve seve şehadeti hücre alırız. Emperyalistin Miço’su bunu aklından çıkarmasın. Yunanistan Başbakanı Türkiye’nin Ege’de serbest olduğunu söylemiş, halt etmiş. Allah’ımız var, tarihimiz var, ulaşacağımız zaferlerimiz var. Karnı acıkan katık istemez, hedefe kilitlenen rüzgar beklemez.” ifadelerini kullandı.

AYAĞA KALKIP ALKIŞLADILAR

Bahçeli’nin bu sözleri partililer marifetiyle ince müddet alkışlandı. Konuşmasını sürdüren MHP lideri sesinin tonunu elan dahi yükseltirken salondakiler alkışlamasına ayağa kalkarak bitmeme etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Intihap takviminin işlemeye başlamasına kadar TBMM’de milletimizin beklentilerini yasalaştıracağız. Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyeti bu yıl bitmeden çözüme kavuşturulacak. MHP, tek vaadinin altında kalmamıştır. Cumhur İttifakı hiçbir sözünü unutmamıştır. Zillete düşen Türkiye muhaliflerinde dürüstlüğün izi görülemez. Türkiye kesinlikle değeri haddinden fazla iri bire bir ülkedir. Arada Bir kıskançlıkla arada sırada hayranlıkla bazen husumetle bakılan Türkiye gerçeği imdi dünya siyasa tarihinde göz kamaştırmaktadır. MHP yerine elbette bire bir maziye sahip olduğumuzun olağandan farkındayız. 20223 yılına çokça hasis tıpkısı şekilde hazırlanıyoruz. Rastgele ayrıntıyı fikren çalışmalarımıza sürat veriyoruz.

“ANKETLER BİZİM İÇİN VIZILTIDIR”

966 ilçemizin tamamında toplantılar düzenledik, esnaflarımızla, çiftçilerimizle, muhtarlarımızla buluştuk, dertleştik. Bu ulus bu yurt benim diyen herkesi bağrımıza bastık. Geleceği alay malay kurmak üzere sözleştik. Türk milletinin zillete düşmesi bahis konusu değildir. Topluluk özlük varlığına sonuna büyüklüğünde cemaat çıkacaktır. Anketler şurası söylemiş bunu söylemiş bizim üzere vızıltıdır, tığ milletimize bakarız. 16 Ekim’de Konya’üstelik, 23 Ekim’de Manisa’birlikte berrak gelgel toplantılarımızı yapacağız.

“ADAYIMIZ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN”

Topluluk İttifakı’nın anayasayı değiştirme çoğunluğuna ulaşması amacıyla elimizden geleni yapacağız. Milli temas ve erinçli yarınlara yansımak isteyen rastgele insanımızı aramıza buyur ediyorum. Biz gelişigüzel Türkiye’yiz diyen yurtsever yüreklerle çok elan hayat dolu olacağız. Bizim Cumhurbaşkanı adayımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyeceğiz. Milli irtibat ve kardeşliğimiz, bol bolamat ve bereketimiz üzere milletimize çağrım: Kadın etkili olalım, bütün alay malay Türkiye olalım. Siyasal ve saha çalışmalarımızda fariza düz mebus arkadaşlarıma, teşkilatımızın asil mensuplarına, bilcümle ülkü arkadaşlarıma ilgiyle teşekkürlerimi sunuyorum.

2. Acun Savaşı’nın ithamında toptan cümle güç sınamalar eşliğinde haddinden fazla pahal sarsıntılar geçirmektedir. Ülkeler arası bağlantı ve pazar ağları sıkışık çarpış almaktadır. Krizlerin biri biterken gayr başlamaktadır. Beşeriyetin düzenlilik açığı kısık şekilde genişlemektedir. Diplomatik gerilimler, siyasal oyunlar, ticaret savaşları, yayılımcı politikalar, insani dramlar, iklim değişikliği, besin ve enerji darboğazları, çözülmeyi bekleyen hit sorunlardandır. Beşeriyet istikrara ve refaha adeta teşne haldedir. soğuk savaş yıllarının sona ermesinin peşi sıra bir tane kutuplu dünya düzeni, çokça merkezli yıpranmamış bir politik tasarıma bırakmak üzeredir. İran’birlikte 13 Eylül’de aynı zihayat kızın gözaltına alınması ve hız olayları patlamıştır. Dileğimiz sükûnetin bilge olmasıdır. Bosna donuk, Kosova fikirli, Türkmeneli abluka altındadır. Ermenistan Karabağ’üstelik tahriklerini sürdürmüştür. İtalya’bile sandıktan çıkan bakir siyasal egemenlik Avrupa’yı telaşlandırmış, Irak’ta siyasi kriz yaygınlaşmış, Suriye’de istikrarsızlık varlığını esirgeme etmiştir.

RUSYA’NIN 4 BÖLGEYİ İLHAKINA TEPKİ

Rusya lideri Putin, sabık hafta Ukrayna’nın doğusundaki 4 bölgenin ulama kararını açıklamıştır. Uluslararası tümce tarihi bire bir ilenç yaşamaktadır. Etnik ve mezhepsel çatışmaları tetiklemektedir. Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne müteveccih operasyonu makul bulmuyoruz. Bakir acun düzeni diyerek hikayesi yazılan haddinden fazla bilinmeyenli ağdalı denklemin Rusya ile ABD ortada yeşeren aldatma-ver sürecinin mahsulü olduğunu başlamak geçişsiz. Rusya’nın bağlama kararı arsıulusal sır ve dengeyi uçuruma çekme ihtimali çıkarmaktadır. Dünyanın siyasi ve soylu erki istikrarını zedelemesinin önü küşade, ayrılma taleplerinin penceresi açılmıştır. Ayrılıkçı niyetler okşanmış, ulama oldubittiye getirilmiştir.

“KILIÇDAROĞLU’NUN GÖZÜNÜ HIRS BÜRÜMÜŞTÜR”

Güvende değilsek geleceğimizden tehlikesiz olamıyorsak ne paranın hangi kazancın ne yatırımın ne ekonomik aktivitelerin anlamı olacaktır. Ayrımsız masada oturmaktan, birbirlerinin ayağını kaydırmaktan yaptıkları başka aynı husus yoktur. Geçtiğimiz alışveriş günü ikinci dolaşma görüşmelerine başlayan zül partilerinin ortak açıklamalarından esasen benzeri serencam çıkmamıştır. Bu acizler koalisyonu su kaynatmıştır. Inme partilerinin birbirine güveni kalmamıştır. Rastgele birinin gündemi farklıdır. Diyorum kim bunlardan ne köy ne kasaba evet. Gösterecekleri adayları Türkiye’nin 13’üncü Reisicumhur olacakmış. Efdal uçan korkulu düşer, arızi ata binen er düşer. 13’üncü Cumhurbaşkanı’nın Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacağını birlikte mutlak görecekler. Kılıçdaroğlu’nun durumu kritiktir. Cumhur Reisi adayı kalkışmak amacıyla gözünü ateş bürümüştür. Bizim üzere sav yoktur. İP başkanının Kılıçdaroğlu’na gönül borcu duyacağını söyledikten sonra, 31 Mart’ta borçlarını ödediklerini söylemesi taktik aynı hamledir. HDP ile masa altında umum ele tutuşup, masa üzerinde restleşenlerin itibarı sıfırdır. Biz kimin hangi olduğunu neyi hedeflediklerini mebzul biliyoruz. Tek kimse bize hikaye anlatmasın.

CHP’nin mevkuf ve hükümlü sözde gazetecileri içki döküyor, anaları ağlatıyor. Teröriste gazeteci diyenler bizim gözümüzde teröristtir. Türk ve Türkiye düşmanlarına acırsak acınacak hale düşeriz. Türkiye’nin karşısına hizalanmış zillet cephesi milletimizin yürüyüşünü durduramayacaktır. Ya bu mezellet cephesi Türkiye’yi kenef edecektir ya de Türk milleti ayağa kalkacak gereken cevabı verecek ve zilletin belini kıracaktır.”

Share: