Bahtiyarlık Partisi Umumi Başbuğ Yardımcısı İriş eğitimin aileden başlayacağını belirtti

Devlet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “Eğitimde sülale baskın gösteriş oynar. İkincisi içtimai belde, üçüncüsü medya, dördüncüsü üstelik ekol. Bu unsurlar, iyinin, güzelin, akıllıca olanın, rast olanın gerçekleşip yaşanmasına yardım verirse görevlerini yapmış olurlar.” dedi.

İriş, partisinin Edirne İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında yeni yetişek-öğretim döneminin öğrencilere, öğretmenlere ve Türk milletine yalabık olmasını diledi.

Milyonlarca öğrencinin ibret başı yapacağını tamlayan İriş, Türkiye nüfusunun 3’te 1’ini oluşturan 28 milyon öğrencinin okullarda eğitim bilimi göreceğini vurguladı.

İriş, eğitimin cümle toplumu kapsayan tıpkı bahis olduğunu, akıbet yıllarda eğitim bilimi ve öğretimde maksut ilerlemenin sağlanamadığını savundu.

Terbiye hayatındaki başarının birlik alanlara ulama verdiğini vurgulayan İriş, şunları kaydetti:

“Eğitim Bilimi yalnız kitap ve ekol işi değildir. Eğitimde eş başat alengir oynar. İkincisi içtimai mekân, üçüncüsü medya, dördüncüsü de okul. Bu unsurlar, iyinin, güzelin, makul olanın, sadık olanın gerçekleşip yaşanmasına yardım verirse görevlerini yapmış olurlar. Böylelikle milletimize en nazik hizmeti sunmuş olurlar. Familya, yuvasında çocuklara doğruluğu, dürüstlüğü öğretirse ülkeye yer dobra hizmeti yapmış peki.”

İriş, mesleki eğitimin da günün şartlarına göre güçlendirilmesi ve istihsal alanlarındaki ihtiyaca yanıt verecek arkaç getirilmesi gerektiğini belirtti.

Hükümetin ekonomi politikalarını bile eleştiren İriş, yapılacak eskimemiş düzenlemelerle yaşanan sorunların çözülebileceğini kaydetti.

Share: