Bakan Kasapoğlu, acun şampiyonu milli motosikletçileri ağırladı

– Icra Vekili Kasapoğlu, acun şampiyonu milli motosikletçileri ağırladı

ANKARA – Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli motosikletçiler Arazi Razgatlıoğlu, Can Avangart, Bahir Avangart ve Bahattin Sofuoğlu’nun dünyanın sunma önde gelen pilotları beyninde vadi aldığını söyledi.

Cahillik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, milli motosikletçiler Yerey Razgatlıoğlu, Duygusal Öncü, Deniz Avangart ve Bahattin Sofuoğlu’nu bakanlığın eşkâl binasında ağırladı. Görüşmede, dünya şampiyonu sakat milli motosikletçi DOĞRU Fırka Sakarya Mebus Kenan Sofuoğlu de meydan aldı.

Burada konuşan Vekil Kasapoğlu, sporcuların birer gelgel kaynağı olduğunu belirterek, “Dünyanın pek çok durumunda bayrağımızı göklere çıkartan ve bu vesileyle hepimizi gururlandıran aynı sporcu profilimiz var. Milletimizi genişlik bereketli şekilde hile eden ve bunun gayretini, çabasını ortaya koyan sporcularımız var” ifadelerini kullandı.

“Sporcularımızın seçme biri dünyanın bildirme önde gelen pilotları ortada yer alıyor”

Motosiklet sporlarında birlikte her güzeşte bölüm yükselen tıpkı başarı tablosu olduğunu ve bu vesileyle umum sporcuları içten tebrik ettiğini ifade fail Kasapoğlu, “Toprak 2022 Dünya Superbike Şampiyonası’nı ikincilikle tamamladı. Geçen senenin dünya şampiyonu yerine 36 yarışta 23 sefer ihsan kürsüsünde bizi desise etti. Fert Avangart de 2022 Acun Superbike Şampiyonası’nda üçüncülükle bitirdi ve 24 yarışta 8 sefer ihsan kürsüsünde ülkemizi başarıyla künde etti. Bahir Can’ın kardeşi o birlikte bizimle birlikte ülkemizi dünyanın 20 ayrımlı pistinde başarıyla desise etti. 3 kat ülkemize kupa kazandırdı. Bahattin Sofuoğlu, 2022 Avrupa şampiyonu namına tamamladı ve 14 konkur böylece önce Türk böke namına güneş yazdı. Umum bu çaba ve çalışmaların kâffesi başarıyla sonuçlandı. Bu sporcularımızın her biri dünyanın yeryüzü önde mevrut pilotları arasında kayran alıyor” şeklinde konuştu.

“Desteklerimizi artırarak sporcularımızın beraberinde olmaya bitmeme edeceğiz”

Başarının bir proses olduğunu ve bu sürecin özverinin, gayretin, inancın sembolü olduğunu dile getiren Nazır Kasapoğlu, “Biz üstelik vekâlet namına Cumhurbaşkanımızın liderliğinde baştan sona, beher branşa haddinden fazla ruhlu destekler verdiğimiz kabil, beherglas sporcumuzun beraberinde olduğumuz üzere motosiklet sporlarında üstelik haddinden fazla güç katkılar ortaya koyduk. Bu anlamdaki ulama ve desteklerimizi artırarak sporcularımızın beraberinde olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Kenan Sofuoğlu: “Elde edilen başarılarda Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’mızın yanımızda olmasının büyük etkisi var”

Kenan Sofuoğlu ise, motosiklet sporlarının ayak topu veya basketbol kabil çokça aşkın desteklenen bir spor dalı olmadığını vurgulayarak, “Tanınmayan bire bir spor dalında destekleyici keşfetmek elan zor olduğu amacıyla ego birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın kapısını çaldım. Cumhurbaşkanımıza da bu durumu hep anlattım. Hele sayın bakanımızla bu arada Toprak’a yaptığı yatırımlar bize güdük zamanda dünya şampiyonluğuyla dönmesinde devletimiz ve Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’mızın yanımızda olmasının şişman etkisi var” dedi.

Share: