Bakan Varank, Kahramanmaraş’ta koz işleme ve paketleme tesisi açılışına katıldı Açıklaması

Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank???????, “Halk İttifakı namına bizim biricik derdimiz var, bu ülkeyi kalkındırmak, bu şehri kalkındırmak, ülkeyi çağcıl medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarabilmek.” dedi.

Bakan Varank, Kahramanmaraş’ta Çağlayancerit Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisi Açım Töreni’nde yaptığı konuşmada, ilk defa geldiği Çağlayancerit ilçesini haddinden fazla beğendiğini belirtti.

Ülkenin her tarafı kabil Çağlayancerit’in bile havası, suyu ve insanıyla haddinden fazla güzel olduğunu anlatım eden Varank, “Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile gelişigüzel yerli kalkınmadan mesul bakanlık konumunda. Şehirlerde, ilçelerde, o ilçeyi, o şehri kalkındıracak projeleri paydaşlarımızla beraber tespit edip o projelere kalkınma ajanslarımızla, nahiye kalkınma idarelerimizle destek veriyoruz.” diyerek konuştu.

Varank, cevizin Çağlayancerit için çokça cesim tıpkısı im olduğunu ve ilçede senede 7 bin 500 titrem koz üretildiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Cevizi küresel harcamak var, onu paketleyip, işleyip katma altın şekilde satmak var. Belediyemizle beraber kurduğumuz bu tesiste cevizimizi işlemiş, paketlemiş olacağız. Daha mülhak zer tıpkısı şekilde satmış olacağız. Buradaki hemşerilerimizin ekonomilerine daha fazla ulama vermiş olacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak şehrimizin, ilçemizin, uray başkanımızın, hemşerilerimizin temas devir hizmetindeyiz. Halk İttifakı kendisine bizim biricik derdimiz var, bu ülkeyi kalkındırmak, bu şehri kalkındırmak, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin konusunda çıkarabilmek. Bunu yapmanın yolu üstelik birlikten, beraberlikten geçiyor. Tıpkısı olacağız, bu arada olacağız, ay berrak desise bayrağımıza bilcümle beraber bakım edeceğiz. İnşallah bu ülkeyi çok daha güzelce, ışıklı yarınlara hep bu arada kavuşturacağız.”

Konuşmanın peşi sıra tesisin açılışı gerçekleştirildi.Share: