BAKAN YARDIMCISI ÖZ: MKE BU ÜLKENİN LOKOMOTİFLERİNDEN BİR TANESİ

MAKİNE ve Kimya Sanayi Kurumu (MKE) Umumi Müdürlüğü’nce Kırıkkale’de düzenlenen ‘Spor Festivali’nde mütekellim Milli Savunma Vekil Yardımcısı Muhsin Dere, “MKE, 1453’e raci tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden bire bir tanesi” dedi.

MKE aracılığıyla Kırıkkale’de planlı festivale, Milli Savunma Bakan Yardımcısı ve MKE Umumi Heyet Başkanı Muhsin Dere, MKE Genel Müdürü Yasin Akdere, üretimlik müdürleri ile çalışanlar ve aileleri katıldı. Devir boyunca bitmeme fail festivalde üretimevi müdürlükleri beyninde muhtelif spor müsabakaları düzenlendi. Dolaşma böylecene spor müsabakalarında birinci olan direktörlük takımlarına kupalarını, Nazır Yardımcısı Dere verdi.

Vekil Yardımcısı Öz yaptığı konuşmada, “İnşallah MKE hem Kırıkkale’de hem Ankara’dahi hem Çankırı’daki lokasyonlarında başarıdan başarıya koşmaya başladı. Bunun devamı gelecek ve bunun devamı buralardaki geçim durumlarına sınırlanmış. Ailelerimizle, çocuklarımızla alay malay debi etmemize merbut. Milli Defans Bakanlığı ve ordumuz yerine MKE’den çok husus bekliyoruz. MKE, 1453’e raci tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden bire bir tanesi. İnşallah bu başarılarını artırarak devam edecek. Son iki yıldaki başarılarını görüyoruz. Arsıulusal camiadaki başarılarını göreceğiz artık. İhracattaki katkılarını göreceğiz, personel istihdamında ki katkılarını göreceğiz. İnşallah ahali ele elan bol başarılara diyorum” ifadelerini kullandı. Umum Müdür Akdere ise MKE’nin geçmişten geleceğe üstlendiği sorumluluğun daha de ileriye götürebilmek üzere daha nazik işlere imza atmaya bitmeme ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından ‘Spor Festivali’ne katılanlar Ilişki Akalın konseriyle doyasıya eğlendi.Share: