Balaban Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Galebe Bayramı nedeniyle törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Ilbay Zülkif Dağlı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, peşi sıra ocumak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Meydanı’nda bitmeme eden törende, Ilbay Dağlı ile Büyükşehir Uray Başkan Vekili Nihat Itici, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi El Oyunları ekibinin gösteri yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu dinleti verdi.

Program, tören geçişinin arkası sıra sona erdi.

Törene, AK Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, İYİ Tümen Samsun Mebus Bedri Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Itimat Müdürü Ömer Urhal, İl Güllabi Komutanı Kıdemli Miralay Ömer Ersever, Kenar Düzenlilik Karadeniz Kesim Komutanı Miralay Ahmet Bahadır, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Ilbay Numan Hatipoğlu ve Şehremini Eyüp Eroğlu eliyle çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra günün anlamını belirten müracaat yapıldı.

Törende şiirler okundu. El oyunları gösterisinin ardından geçit resmi yapıldı.

Törenlere, AK Tümen Genel Başkan Yardımcısı Tutku Zengin, AK Öğür Tokat Milletvekili Mustafa Aslan, kat müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Martir Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan merasim, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda devam etti.

Ilbay Avni Çakır ve Belediye Reisi Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının peşi sıra tırsmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Başıboş Yılmaz, günün anlam ve önemini belirten müracaat yaptı.

Öğrenciler yoluyla şiirlerin okunmasının ardından ahali oyunları ekibi eylem sundu.

İl Jandarma Komutanlığı arama istirdat köpeklerinin gösterisi gönülden izlendi.

Program, merasim geçişiyle sona erdi.

Törene, AK Fırka Kastamonu milletvekilleri Hakkı Kafasız ve Kip Polat, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, hava müdürleri, siyasi parti ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Dürüst Meydanı’nda planlı törende, Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Harabelik ve Belediye Reisi Mehmet Solgun, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, halk oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha sonradan Ilbay Masatlı, Tugay Örenlik ve Şehremini Solgun, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri akseptans etti.

Törene, AK Fırka Amasya Mebus Uzun Karahocagil, CHP Amasya Mebus Mustafa Tuncer, siyasi parti ve sivil cemiyet kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu eliyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından gocunmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda devam eden törende, Vali Karaömeroğlu ve Şehremini Hazar Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Jandarma Komutanlığı Komando Er Birliğince sunulan gösterinin peşi sıra program, tören geçişi ile sonuç buldu.

Törene, DÜRÜST Tümen Sinop Saylav Nazım Maviş, CHP Sinop Mebus Hazar Karadeniz, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mutlu Pektaş, İl Açıkgöz Komutanı Mümessil Albay Ferhat Kuran, diğer tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Abide Alanı’nda Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Sancak Salih Nazik, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Salim, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ilbay Ayaz, Garnizon Komutanı Sancak Salih Iri ve Belediye Başkanı Sağlıklı ile Vilayet makamında tebrikleri akseptans etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Ilbay Ayaz, Tuğgeneral Büyük ve Belediye Reisi Salim ile vatandaşları selamladı.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın mesajının okunmasının peşi sıra günün mazmun ve önemini belirten meşveret yapıldı, şiirler okundu, umum oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri kontak ve gazilerin geçit töreniyle sona erdi.

Törene, YANLIŞSIZ Parti Takım Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, SELIM Tümen Çankırı Mebus Iyi Çivitcioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Maraba, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Vali Mustafa Ekinci, Garnizon Komutanı Personel Miralay Mehmet Sakıncasız Altan ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Valilik makamında tebriklerin kabulünün arkası sıra Kadeş Sulh Meydanı’ndaki törende ocumak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve el oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Er Yüzbaşı Amaç Özcan’ın, günün meal ve önemine ilişkin konuşmasının peşi sıra kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.

Share: