Balıkesir ve Bandırma Onyedi Eylül üniversitelerinin öğrencileri amacıyla hazırlıklar tamamlandı

Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde 26 Ilkgüz’de başlayacak yıpranmamış terbiye öğretim yılı amacıyla hazırlıkların tamamlandığı duyuruldu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversitelerle Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü ilkin oluşmak için ilişik kuruluşların eskimemiş eğitim talim yılı amacıyla yürütülen planlamalar tamamlandı.

Öğrencilerin seçkin sorunla karşılaşmamaları üzere önlemlerin alındığının bildirilen açıklamada, yurtların kapasitelerinin yüzde 30 arttırıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, öğrencilerin tehlikesiz ve zinde koşullarda öğrenim görmeleri için hesaplı çalışmaları yakından strateji ettiğini aktardı.

Şıldak, “Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde öğrenim görecek hep öğrencilerimize ‘İlimize doğru geldiniz’ diyor, üstün başarılar diliyor, temas iki üniversitemizin yetişek kadrosuna de metin ve kudretli tıpkısı yetişek yılı arzu ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Share: