BALIKESİR YENİKAPI’DA İSTANBULLULARA TANITILIYOR

İSTANBUL’bile planlı “50 Peynirli Şehir Balıkesir Tanıtım Günleri’nde şehrin kültürü, yöresel lezzetleri tanıtılacak.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda planlı “50 Peynirli Kent Balıkesir Tanıtım Günleri’nde kurulan çadırlarda başta peynir ve zeytin çeşitleri girmek amacıyla Balıkesir’e katışıksız Ayvalık ve Susurluk tostları, sucuk, kokoreç, höşmerim kadar birçok yiyecek tanıtılıyor. Lokal yemeklerin yanında yeniden Balıkesir’e ait yöresel giyim kuşam ve umum sanatları de tanıtım günlerinde sergileniyor.

Aktiflik alanında açıklamalarda kâin Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmayan, ziyaretçilerin ilgisinden mutlu olduklarını dile getirdi. Yılmayan,” Balıkesir yerine İstanbul Yenikapı’dayız. Burada Balıkesirliler buluşuyor. Balıkesir’i karakterize etmek isteyen kamu İstanbullulara Balıkesir’i ayaklarına getirdik. Herkesi stantlarımıza bekliyoruz. ” diye niteleyerek konuştu.

Lansman günlerine mevrut Safiye Budak Erzincanlı olduğunu söyleyerek, ” Haddinden Fazla iyice buldum her husus mükemmel. Misafirperverlikleri çok adamakıllı. Dikkatimi çekici şeyler oldu alacağım” dedi.   Dinleti, gösteri ve etkinliklerin yapılacağı tanıtım günleri, 18 Eylül’e büyüklüğünde sürecek.

– İstanbul

Share: