Balıkesir’deki 23. Suçıktı Türkü Akşamları etkinliğine 6 ülkeden şairler katıldı

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde gerçekleşen 23. Suçıktı Koşma Akşamları etkinliğine Bulgaristan, Makedonya, Azerbaycan, Irak (Kerkük), Cenup Afrika ve Moldova’dan (Gagavuzya) şairler katıldı.

Balıkesir Büyükşehir ile Dursunbey belediyelerinin ortaklaşa düzenlediği programa Dursunbey Kaymakamı Ramazan Teke, Karesi Kaymakamı Mehmet Arslantaş, Dursunbey Uray Başkanvekili Mustafa Sali, mütenevvi gurur ve kuruluşların temsilcileri ile çokça sayıda çağrılı katıldı.

Açılış konuşmasını Dursunbey Uray Başkanvekili Mustafa Sali yaparak, Suçıktı Şiir Akşamlarının 23’ncüsünü bilcümle gelişigüzel yürütme etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Erzurumlu saz şairi ve çevirmen Cahit Koytak şairler ortada prestijli bire bir aktiflik olan Suçıktı Koşma Akşamlarında itibar konuğu olmaktan periferi nazik benzeri gurur duyduğunu tabir etti.

Daha sonraları şiirlerini seslendiren Cahit Koytak’ın peşi sıra A. Yüce Ural, Ahmet Garaz Özel, Uca Sali, Ayşe Muhabbet, Ermiş Şakir, Esra Elönü, Esra Matyan, İnci Işıklı, İntiqam Yaşar, Mehmet Atilla Maraş, Mehmet Özer Ateşçi, Dokuz Canlı Izzet, Dokuz Canlı Önal Mengüşoğlu, Mürsel Sönmez, Ilgım Kadıoğlu, Shabbir Banoobhai, Todur Zanet ve Tuba Kaplan üzere şuara şiirlerini yürütme etti.

Share: