Balkondan girerek kırım özne eş ve benzeri arkadaşı tutuklandı

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, kayınpederinin evine balkondan tırmanarak giren ve metrukiyet aşamasındaki eşi ile kayınpederini tabancayla biberli ederek öldüren, bir yanlışlık aletiyle da 2 baldızını yaralayan gaddar eş ve ona olay yerine giderken yardım ettiği tayin edilen bire bir arkadaşı tutuklandı.

Olay, geri saat 07.30 sıralarında Gülyaka Mahallesi 3030 Sokak’ta bulunan bir evde meydana geldi. İddiaya bakarak, 4 kıvrım binanın 1’inci katındaki daireye balkondan tırmanarak sâdır Recep U., birlikte getirdiği tabancayla metrukiyet aşamasındaki eşi Berivan U. (32), kayınpederi Şemsettin Polat (61) ile 2 baldızına elem etti. Silah seslerini duyan çevredeki vatandaşların ihbarı konusunda adrese haddinden fazla sayıda polis güçleri ve 112 Acil Sağlık ekipleri gönderme edildi. Adrese mevrut afiyet ekiplerince yapılan kontrollerde Berivan U. ile Şemsettin Polat’in yaşamını yitirdiği tespit edildi. Gaileli durumdaki baldızlar Gülistan Ç., ile Şirvan Ç., keyif ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırılarak otama atlına alındı.

Daha önce üstelik eşini bıçaklamış

Olayın ardından 3 çocuğundan 2’sini alarak bölgeden birden kaçan ve tıpkısı süre sonraları Buca ilçesinde yakalanan gaddar zanlısının beraberinde çocukları olmadığı öğrenilirken, zanlının henüz evvel Batman’üstelik yaşarken eşi Berivan U.’yu bıçaklayarak yaraladığı ve şikayetçi olmaması üzere dahi darp ettiği istikbal sürüldü.

Katliamı eşi metrukiyet davası açtığı üzere yapmış

Gözaltına alınarak emniyete götürülen cani damadın yaptığı katliama dair sorgusunda “Batman’dan İstanbul’a oradan üstelik İzmir’e geldim. Sabahleyin işe gidecek olan eşimle temas etmek istedim ancak onu beklerken E-Çap sisteminden eşimin metrukiyet davası açtığını öğrendim. Bunun üstüne birlikte olayı gerçekleştirdim” dediği öğrenilirken, emniyetteki işlemleri tamamlanan Recep U. ve kendisine görüngü hesabına gitmekte apotr olduğu tayin edilen aynı arkadaşı adliyeye atıf edildi.

Katil damat ve arkadaşı tutuklandı

Korkunç olayı gerçekleştiren cinayet zanlısı güveyi ve ona olay yerine giderken arkalama ettiği tespit edilen ayrımsız arkadaşı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Öte yandan, esbak akşam saatlerinde ölü açımı işlemleri tamamlanan cenazelerin familya yakınlarına konfirmasyon edildiği ve defnedilmek için memleketleri Batman’a götürüldükleri öğrenildi. – İZMİR

Share: