Başbuğ Işıklı: “Türkiye Cumhuriyeti aktif tıpkı devlettir yaraları hep alay malay saracağız”

Tamam Türkiye’dahi olduğu kadar Bursa ve ilçelerinde üstelik hayırhah vatandaşlar gece gündüz demeden belirlenen noktalara yardımlarını ulaştırmaya bitmeme ediyor.

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Belediye ve Kaymakamlığın düzenlediği arkalama organizasyonuna vatandaşlar ağırbaşlı bent göstermeye bitmeme ediyor. Yenişehir Şehremaneti Komutan Davut Kültürlü, “Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza ivedili şifalar, üzücü ailelerine sabırlar diliyorum. Yaşanan çığlık depremin arkası sıra kenetlenen Türk milletinin merhameti angajman beraberliği dünyada eşine az rastlanan tıpkısı durumdur. İlçemizde bugüne büyüklüğünde halkımızın destekleri ile 36 tır arkalama ile 24 konteyner deprem bölgelerine gönderilmiştir. Halkımız hala yardımlarını hareket bölgelerine duyurmak için belirlenen noktaya getirmeye bitmeme ediyor” dedi.

Komutan Okumuş, “Halkımıza, memur personelimize ve fahri adına müteharrik tekmil hemşerilerime teşekkürname ediyorum Cenabıhak hepsinden razı olsun. Bu yaraları el birliğiyle bütün birlikte saracağız. Türkiye Cumhuriyeti hararetli aynı devlettir. Bizim bu dinç beraberliğimiz yardımıyla üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir pürüz yoktur” diyerek konuştu. – BURSA

Share: