Başkan Yenipazar: “Arkalama sürecini rehavete kapılmadan ve artırarak devam ettirmemiz gerekiyor”

Başbuğ Yenipazar: “Müzaheret sürecini rehavete kapılmadan ve artırarak bitmeme ettirmemiz gerekiyor”

KÜTAHYA Kütahya İHH İnsani Arkalama Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar, “Depremzedeler üzere başlatılan müzaheret sürecini rehavete kapılmadan ve artırarak devam ettirmemiz gerekiyor” dedi.

Kütahya İHH İnsani Müzaheret Derneği’nin, forma üssü Kahramanmaraş olan, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman, Adana, Osmaniye ve Kilis illerinin etkilendiği deprem sonrası başlatılan müzaheret kampanyası bitmeme ediyor.

Kütahya İHH İnsani Arkalama Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar, yaptığı açıklamada, “Bölgeden ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımız sürdürüyoruz. Bilcümle çalışmalar AFAD koordinesinde gerçekleştiriliyor. Dizge üstüne düşeni yapıyor. Bu proses etraflı sürer. Bu anlamda gayretimizi artırarak devam etmeliyiz. Oradaki insanların elinden tutmamız gerekiyor. Bu anlamda İHH Avrat Kolları üstelik etkin namına çalışıyor. Gönüllülerimiz vatandaşlarımızdan mevrut yardımları sınıflama ediyor. Bu süreci rehavete kapılmadan artırarak bitmeme ettirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kütahya İHH İnsani Müzaheret Derneği Karı Kolları Başkanı Hatice Karakaya da, “Tığ Karı Kolları kendisine, Pazartesi gününden itibaren sürekle himmet halindeyiz. Özellikle eşyaların bir numara umum olmasını istiyoruz. İnsanların ihtiyacı olan eşyaları göndermeye çalışıyoruz. Bölgeye çağa bezi ve hijyen seti göndereceğiz. Bu bağlamda dizge bize müzaheret edebilir. Kapımız seçkin ant meydanda. Arkalama eden gönüllülerimize ve hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah bu baskı günleri bilcümle gelişigüzel anlatacağız” diye niteleyerek konuştu.

Share: