Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Osmaniye’de konuştu Açıklaması

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Milli Görüş hangi ahit geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Zımnında zaman birlikte yeniden milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Yeniden Zenginlik Partisi’yle gülecek.” dedi.

Erbakan, kentteki aynı düğün salonunda gazetecilerle tıpkısı araya geldiği programda, halkın içinde, halkla gelişigüzel olan ve bu çalışmaları yeryüzü hareketli şekilde sürdüren siyasi partinin Yeniden Refah Partisi olduğunu belirtti.

Muhalefetin “6’lı Masa” toplantılarına değinen Erbakan, “Bugüne büyüklüğünde 30 kez baş başa, 6 yol masa başında buluşmuşlar. 36 derinti yapmışlar. Bu 36 toplantının böylelikle birbirleriyle atışmak dışında çokça bile tıpkısı şey koyabildikleri bulunmayan.” ifadesini kullandı.

Erbakan, 6’lı masaya eleştirisini sürdürerek, “Toplan, ye, iç fotoğraf çektir ve dağıl. Bakın en son ‘Gizli kuma HDP’ye nezaret vereceğiz mi vermeyeceğiz mi?’ diyerek birbirlerine girdiler. Bir tanesi ‘tabii kim verilir’ diyor, öbürü diyor ki ‘hayır hakeza aynı molekül olursa biz yokuz’. Bunlardan de millete bir kâr gelmeyecek.” şeklinde konuştu.

Ekonomi yönetimini eleştirerek, Milli Görüşün daha önce denendiğini ve başarısının görüldüğünü nâkil Erbakan, “Milli Görüşün ne yaptığı anlaşılan. 54. Hükümet’in efsane hizmetleri, 1989-1994’teki efsane belediyecilik hizmetleri, 1976-1977’deki kırıcı sanayi hamlesi… Milli Düşünüm ne antlaşma geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Dolayısıyla zaman üstelik yeniden milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Yeniden Bol Bolamat Partisi’yle gülecek.” diye konuştu.

Basın toplantısının ardından kâh sivil cemiyet örgütlerini ziyaret fail Erbakan, henüz sonra Ahmet Şekip Ersoy Hars Merkezi’nde düzenlenen Baştan Zenginlik Partisi Osmaniye İl Görgüsüz Kongresi’hangi katıldı.

Share: