Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Rize’de partisinin memleket kongresine katıldı Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Rize’de partisinin 2. Yalınç Kongresi’ne katıldı.

Erbakan, İsmail Alp Kültür Merkezinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ciharıyek köşesinde devlet kongrelerini yaptıklarını, Yeniden Bolluk Partisi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Hükümetin iktisat ve ekincilik politikalarını eleştiren Erbakan, bu alanlardaki sorunların fakat Milli Görüş’le çözülebileceğini ifade etti.

Erbakan, Budun İttifakı’na ilişkin, “Aylardır bire bir cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen altı kıta benzemez sonsuz kendisine benzeri araya geliyorlar. Daha Çok bunlar altın gününe döndü. Toplanıp ışık çektirip dağılıyorlar. Milletin derdiyle dertlenmek hesabına altın gününe bitmeme ediyorlar.” dedi.

Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

“en üst HDP’ye nezaret vereceğiz mi? Vermeyeceğiz mi? diye niteleyerek tartıştılar. Çünkü HDP meçhul kuma. Daim birbirleriyle atışma içerisindeler. Bu 6 benzemez bugüne kadar 30’u baş başa 6’sı birlikte masa yöneticisi olmak amacıyla tüm 36 misil bir araya geldiler. Hangi konuşuyorsunuz bu masada? 36 kere tıpkısı araya geliyorsunuz arasında tıpkı üs paketiniz var mı? Namevcut. Şu milletin canını yakan konuşu krize ilişkin tıpkısı çözümünüz var mı? Yok. Ortaya benzeri cumhurbaşkanı adayı çıkarabildiniz mi? Onu de çıkaramadınız. Işık çektirip yiyip içip dağılıyorlar. Milletin derdi nerede, bunların tıngır nerede. Bunlardan millete bire bir fayda gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz.”

Bir Tane listeyle seçime gidilen kongrede, Mehmet Akif Zerdeci baştan mülk başkanlığına seçildi.Share: