Baştan Zenginlik Partisi Genel Başkanı Erbakan, Osmaniye’de konuştu

Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Milli Düşün hangi antlaşma geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Zımnında zaman da yine milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Baştan Zenginlik Partisi’yle gülecek.” dedi.

Erbakan, kentteki bir düğün salonunda gazetecilerle ayrımsız araya geldiği programda, halkın ortamında, halkla alay malay olan ve bu çalışmaları en etkin şekilde sürdüren siyasal partinin Yeniden Bolluk Partisi olduğunu belirtti.

Muhalefetin “6’lı Masa” toplantılarına değinen Erbakan, “Bugüne kadar 30 kez birlikte, 6 el masa başında buluşmuşlar. 36 toplantı yapmışlar. Bu 36 toplantının böylecene birbirleriyle tartışmak dışında çok birlikte bire bir şey koyabildikleri namevcut.” ifadesini kullandı.

Erbakan, 6’lı masaya eleştirisini sürdürerek, “Toplan, ye, iç ışık çektir ve dağıl. Bakın en üst ‘Gizli kuma HDP’ye nezaret vereceğiz mi vermeyeceğiz mi?’ diye niteleyerek birbirlerine girdiler. Benzeri tanesi ‘tabii ki verilir’ diyor, öbürü diyor ki ‘hayır böyle tıpkısı şey olursa tığ yokuz’. Bunlardan üstelik millete tıpkısı kâr gelmeyecek.” şeklinde konuştu.

Ekonomi yönetimini eleştirerek, Milli Görüşün daha önce denendiğini ve başarısının görüldüğünü aktaran Erbakan, “Milli Görüşün hangi yaptığı galiba. 54. Hükümet’in söylence hizmetleri, 1989-1994’teki efsane belediyecilik hizmetleri, 1976-1977’deki vahim uran hamlesi… Milli Kuruntu ne antlaşma geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Dolayısıyla bugün da gene milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Baştan Bol Bolamat Partisi’yle gülecek.” diyerek konuştu.

Basın toplantısının arkası sıra bazen sivil topluluk örgütlerini konuşma fail Erbakan, daha bilahare Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen Baştan Zenginlik Partisi Osmaniye İl Yalınç Kongresi’ne katıldı.Share: