Battalgazi Kaymakamı Savar göreve başladı

Malatya’nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanan Erkan Savar, kullanılmamış çalışma yeri Battalgazi’de göreve başladı.

Battalgazi Kaymakamı Abdul Kıymetiharbiye Duran’ın Hatay Payas Kaymakamlığına atanmasıyla Malatya Battalgazi Kaymakamlığına Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, son kaymakamlar kararnamesi ile atanmıştı.

Aslen Bingöl’ün Tüvana ilçesi nüfusuna mukayyet olan Kaymakam Erkan Savar, evvel ve ölçülü öğrenimini Diyarbakır de tamamladıktan sonradan, Malatya İnönü Üniversitesi Amme Idaresi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Maliye Bakanlığı Milli Taşınmazlar Uzman Yardımcısı ve kazanç müfettişliği görevlerinde bulunduktan sonradan 2009 yılında yapılan Kaza sınavını kazanarak mesleğe bağlanma eden Savar, Ilçebay adaylığı boyunca muhtelif mülk ve ilçelerde fariza aldı. Savar, aynı yıl süre ile İngiltere’de açacak eğitimi aldı. 2013 -2016 yıllarında Çankırı’nın Korgun ilçesinde, 2016-2018 yılları ortada Malatya’nın Pütürge ilçesinde, 2018- 2019 yılları ortada Siirt’in Tillo ilçesinde, 2019-2022 yılları ortada Van Muradiye ilçesinde görev fail Savar, Cumhurbaşkanlığının 11 Ağustos 2022 tarihli nasıp kararı ile Malatya’nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanmıştı. – MALATYA

Share: