BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kastamonu’da konuştu Açıklaması

Büyük Angajman Partisi (BBP) Umumi Başkanı Mustafa Destici, “Şüphesiz askerimiz, polisimiz PKK’yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır, Anayasa Mahkemesi üyelerine sakıt bile Türkiye’yi bu terörist partisinden idare etmek olmalıdır.” dedi.

Türkiye Ortadoğu Ekincilik Fuarı’na akmak ve değişik ziyaretlerde çıkmak amacıyla Kastamonu’ya gelen Destici, evvel namına Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında ülfet etti. Henüz bilahare Kastamonu Şehremini Galip Vidinlioğlu’na ziyarette bulunan Destici, arkası sıra patisinin devlet teşkilatına geçti.

Destici, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle topyekun uğraş edilmesi gerektiğini söyledi.

Güvenlik güçlerinin terörle kahramancasına savaş ettiğini vurgulayan Destici, terörün siyasi uzantılarının olduğunu dile getirdi. Destici, “Bugün maatteessüf Türkiye Şişman Ulus Meclisi’nde PKK’nın partisi, milletvekilleri var. Bunların altında devletin arabası var. Hazineden aldıkları servet ile politika yapıyorlar.” diye niteleyerek konuştu.

Terörle mücadelenin takkadak Mehmetçiğe, polise ve asayiş korucularına bırakılmaması gerektiğini ifade fail Destici, “Bu mücadeleyi topyekun yapacağız. Esas Mahkemesi, anayasaya göre karar verip onu kapatacak, apayrı yolu yok. Bunu söylediğimde ‘daha evvel da partiler kapatıldı yenileri kuruldu, çözüm değil’ diyorlar. Müfit, yenisini da kurdurmayacaksın.” dedi.

Herkesin siyasal parti kurup politika yapabileceğini tamlayan Destici, şöyle bitmeme etti:

“Hiç kimse tümen kuranların etnik kökenine, mezhebine, anlayışına, dini anlayışına bakmaz. Bakılacak yegâne öz bu devletin varlığından, ülkenin bütünlüğünden, milletin birliğinden yana mıdır, ayrılıkçı mıdır, vatanın birliğinden mi yanadır. Bakılacak şey budur. HDP Kürtlerin partisi değildir ki. HDP ortamında Kürt olmayan binlerce âdem ve milyonlarca oy vardır. Müfrit soldur, toplumcu benzeri partidir. Ağırlıklı olarak hoşgörülü kadrosu inançsızlar topluluğudur. Bunun anlatılması gerekir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Batasuna ve Herri Batasuna kararı açıktır.”

Teröristlerin övüldüğünü, cenazelerine gidildiğini söyleyen Destici, şunları kaydetti:

“Ağızlarında demokrasi, barış ünsiyet amma uygulamaya baktığında kundaktaki bebeği öldür, devletin askerini polisi şehit deri, okula revan öğretmeni öldür. Bu kabul edilebilecek bire bir öz değil. Türkiye’nin buna tahammülü kalmamıştır. Bittabi askerimiz, polisimiz PKK’yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır Esas Mahkemesi üyelerine düşen birlikte Türkiye’yi bu terörist partisinden idare etmek olmalıdır.”

Destici, BBP’nin önümüzdeki seçimlerde Topluluk İttifakı’nın bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

Share: