BBP Malatya Kadın Kolları İstişare ve Muarefe Toplantısı yaptı

Büyük Kontak Partisi (BBP), Malatya’da İl Eş Kolları İstişare ve Muarefe Toplantısı düzenledi.

BBP Karı Kolları Genel Başkanı Ikbal Keder, Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıdaki konuşmasında, 2 gündür Malatya’bile kocaman ziyaretler gerçekleştirdiklerini tabir etti.

Bölge ziyaretlerinde hele kadınlarla karşılaşmak istediklerini tamlayan Üzücü, Malatya’da dahi kadınlarla ayrımsız araya geldiklerini söyledi.

Seçimlerde görüş kullanırken herkesin elan alıngan olmasını ve dolgunca düşünmesini talip Keder, şunları kaydetti:

” PKK’nın uzantısı olan partiyi Mecliste dercetmek istemiyoruz. O nedenle hepinizden antrparantez murat ediyorum, akilane insanlara rey verelim, akıllıca insanlarla gelişigüzel olalım. Kadınlarımız, siyasetin süresince olsun. Biz Şişman Kontak Partisi yerine temas devir söyledik ve söylüyoruz, terörü, yıldırı destekçilerini tek devir onama etmiyoruz, sonuna kadar onların karşısındayız. Bizim üzere şanlı olan Türk varlığının bütünlüğüdür, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı ve bütünlüğüdür. PKK’nın uzantısı partinin ve bu partiye doğrudan ya üstelik bilvasıta destek veren mecmu oluşumların karşısındayız, bütün alay malay karşısında olmalıyız. Kandil’i ve PKK’yı destekleyen tek şekilci ve tekstil, Türk siyasetinde düz almamalıdır, desteklenmemelidir.”

BBP İl Başkanı Abdulvahap Karaman de kadınların siyasetteki önemine dikkati çekerek, kadınların kayran almadığı hiçbir siyasi hareketin kalburüstü olamayacağını aktardı.

Share: