Bebek hasreti dinen çift, oğullarını keçileri “Peri”yle buluşturdu

Osmaniye’dahi 23 yıldır bebek hasreti çeken Ateşin çifti, “genç erkek” diye niteleyerek sahiplendikleri, tıpkı süre geçmiş ana olan “Peri” isimli keçilerini hastaneden sonraları geldikleri evlerinde bebekleriyle buluşturdu.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 23 sene önce evlenen 43 yaşındaki Fatma ve 45 yaşındaki Stabil Coşkun çifti, evlendikleri günden bu yana çocuk sahibi olabilmek için metin çok tedaviyi denedi.

Türkiye’deki birçok şekil ve gittikleri hastanelerde çok sayıda tombul bebek işleminden serencam alamayan Ateşli çifti, 3 sene evvel Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Esenlik Aplikasyon ve Araştırı Hastanesi Jinekoloji ve Tevellüt Esas Bilgi Dalı Öğretim Üyesi ve Şişman Çağa Merkezi Sorumlusu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Süleyman Uğur Bakacak’a başvurdu.

Fatma Coşkun’un ameliyatla rahmindeki miyomların temizlenmesinin ardından tuluk çağa tedavisine başlandı.

Yaklaşık 2 sene geçmiş ayrımsız gâvur sahiplenen Coşkun çifti, “Peri” adını verdikleri ve bakımını evde yaptıkları keçiyle uşak özlemini dindirmeye çalıştı. “Peri”nin ayrımsız süre önceki cedi dünyaya getirmesinden güdük süre sonra Ateşli çifti, bebeklerinin olacağını öğrendi.

KSÜ Keyif Aplikasyon ve Araştırma Hastanesi’nde Muhammed Eymen adını verdikleri bebeklerini kucaklarına alan çift, birey anlar yaşadı. Tedavilerinin ardından Osmaniye’deki evlerine dönen koşa, oğullarını “çocuk” diye seslendikleri “Peri” isimli keçiyle buluşturdu.

“Peri ile konuşuyordum, dertleşiyordum, o beni anlıyordu adeta”

Fatma Coşkun, AA muhabirine, yıllar bilahare ana olmanın tarifsiz tıpkısı duygu olduğunu belirtti.

Eşiyle umum ele vererek 23 almanak süreci atlatmaya çalıştıklarına meni fail Ateşli, şunları kaydetti:

“Seçme yere gittik, doktor hekim gezdik ve çocuğumuz olmadı. Daha bilahare duruluk verdim. Bilahare eşim inatçı aldı ve adını ‘Peri’ koydum, ben onu çocuğum sandım. Bizimle gelişigüzel soframıza da geliyordu. Banyomuzu üstelik eş kullanıyorduk. Evladımız gibiydi, eşim sırtında gezdirirdi. Peri iki canlı kaldı, şu zaman çocuğu 4 mahiye. Onun da oğlu oldu, benim dahi oğlum oldu. İkimiz da ana olduk. Çocuk hasreti o büyüklüğünde el kim ne devir duygularım artsa yanımda Peri’yi bulurdum. Peri ile konuşuyordum, dertleşiyordum, o beni anlıyordu adeta. Ben birlikte onu anlıyordum. Peri’nin çocuğu oldu, o dönem haddinden fazla heyecanlandım. Peri’nin ayrımsız oğlu oldu, adını dahi ‘Mehmet’ koyduk. Peri tevellüt yaptıktan ayrımsız müddet sonra Kahramanmaraş’a geldim, mehtaplı olduğum müjdesini Meram hocamdan aldım.”

“Tarifsiz tıpkı kalp içerisindeyim”

Ağababa Kip Ateşin ise yıllar sonra doğan bebeklerinin kendisini haddinden fazla heyecanlandırdığını dile getirdi.

Yıllardır zürriyet adına tutturuk “Peri”yi sevdiklerini tabir eden Coşkun, “Ben işten gelirdim, çağırdığım zaman arabamı tanıyor, dakikasında gelirdi. Eve gelir gelmez onunla ilgileniyordum. Kucağıma alıyordum. Temsil hava sıcaksa habbe süresince banyoda duş aldırıyordum. Bu ufak benzeri oğlaktı, telefonumun ekranında duruyor hala. Velet hesabına koyduk. Hep sırtımda oynardı. Lüp içerisinde o çekyattan o çekyata zıplardı. Eşimle beraber haddinden fazla seviyorduk. Bilmiyorum atalık böyle bir şeymiş emreylemek ki. Ben haddinden fazla alıngan tıpkı durumdayım şu an bunlar benim neşe gözyaşlarım. Tarifsiz benzeri kalp içerisindeyim.” diye konuştu.

Doç. Dr. Bakacak ise çiftin 2019 yılında rahmindeki miyom şikayetleriyle kendisini başvurduğunu ve mukavemetli benzeri otama sürecine başladıklarını söyledi.

Fatma Ateşin’u ameliyata alarak miyomları temizlediklerini ve tuluk çağa tedavisine başladıklarını ifade fail Bakacak,”Bebeğimiz gayet gani, gününde doğdu. Fatma Hanım dahi gebelikte haddinden fazla kısık bire bir sıkıntı yaşamadı. İnşallah alay malay fena hâlde bir avlu sürecekler.” diye konuştu.??

Share: