Berko İlaç yavru hastalar için oyun alanları kuruyor

“Mıhlı Yarınlara” mottosuyla, cemiyet sağlığı amacıyla çalışan ve üreten Berko İlaç, Türkiye’nin ayrımlı şehirlerinde kâin hastanelerin pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar üzere oyun alanları kuruyor. “Hastanede Artan Dallar Oyundan Ferasetsiz Kalmasınlar” sloganıyla 2022 yılı içerisinde bütün 8 nüsha oyun alanı kurulumu gerçekleştirildi.

Toplum sağlığı amacıyla etkin ve üreten Berko İlaç, yavru sağlığına serbest pediatrik yapıt portföyü ile dokunurken tıpkı zamanda mutluluğun da çocukların iyileşmesine yardım sağlayacağı bilinciyle Türkiye’nin değişik şehirlerinde bulunan hastanelerin pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar üzere baziçe alanları kuruyor. Sayrılarevi başhekimliği ve klinik mesul hekimlerin iş birliği ile pediatri servislerinde akla yatkın tanıdık yerlerde oyun alanları kurulumu gerçekleştiriliyor.

Yapılan açıklamaya göre, ayrıntılar oyunla iyileşir sloganıyla tılsım şirketi 2022 yılı içerisinde; 2 nüsha İstanbul, 2 skor Eskişehir, 1 nüsha Manisa, 1 nüsha Entelektüel, 1 adet Kalabalık ve 1 skor Adana’üstelik atılmak için toplanmış 8 sayı oyun alanı kurulumu gerçekleştirdi. İlaç şirketinin yer çalışanları, içtimai kalın bilinciyle hareket ederek oyun alanı kurulumlarında şahsen bulunarak görev aldılar. Mıhlı yarınların teminatı olan çocukların sağlıkla yetişmesini önemseyen reçete şirketi, ilerleyen dönemde farklı şehir ve kurumlarda yıpranmamış oyun alanları kurmaya devam etmeyi hedefliyor.

Proje ile ilgilendiren değerlendirmede bulunan Berko İlaç Pazarlama Müdürü Çarpışma Kötü, “Yavru sağlığına ürünlerimiz ile dokunurken ayrımsız zamanda mutluluğun dahi onların iyileşmesine katkı sağlayacağını bilmenin verdiği şuur ile Türkiye’nin değişik şehirlerinde mevcut hastanelerin pediatri servislerinde yatan yavru hastalarımız üzere oyun alanları kurma fikri ile yola çıktık. Gerçekleştirdiğimiz oyun alanı projesi ile pediatri servisinde yatarak otama olan çocukların yüzünde minik bir gülümseme oluşmasını hedefledik. Biliyoruz kim çocukların mutluluğu ailelerin dahi mutluluğu demektir. Bu proje ile pediatri servisinde yatarak tedavi olan çocuklara evlerindeki sıcaklığı hissettirebilmek ve otama süreci sonrasında zait anılar kalmasını temin etmek, çocukların hastane kaygılarını tenkis etmek, esenlik paydaşları ile gür bildirişim kurmalarına katkı tedarik etmek istedik. Çocukların adi bire bir koyuverme verebileceği bu alanlarda ruhlarına dahi dokunarak iyileşmelerine müzaheret etmek hem birlikte ailelerine ve sağlık çalışanlarına destek olmak bizler amacıyla çok kıymetli” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: