Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te gündemi değerlendirdi Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Temiz Çebi, Beşiktaş’ın bu yıl seçme zamanki kabilinden şampiyonluğa oynayacağını belirterek, “Ayrımsız, bu sene bu mızıka şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki kol önemli. Dört, yabancı sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor.” dedi.

Çebi, Yiğit Demir Polat AŞ’nin sakat genel müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze töreni için geldiği Karabük’te gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Gelişigüzel sezon olduğu kabil bu sezonda de şampiyonluğa oynayacaklarını vurgulayan Çebi, “Şampiyonluğa oynadığımızın işaretlerini takımın performansında görüyoruz. Hocamdan çok memnunun. Değme spor adamı eleştirilebilir, bu işin doğasında var çünkü insanoğlunun yer mebzul bildiği özdek futbol, dizge futboldan çokça gür anlıyor.” diye konuştu.

“Bedeli pahal peki, burası Beşiktaş”

Yapılan eleştirilere dikkati çekici Çebi, şöyle bitmeme etti:

“Bire Bir, bu yıl bu mızıka şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki kol balaban. Dört, yabancı sayısında bu kadar ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor. Sunma önemlisi ‘Bu hakemler lütfen gitsin adına yenileri gelsin.’ derken ben zihayat arkadaşları kastettim. Ego eski hakemleri sanki hakeza kötülüyormuşum kabil algılanıyor, böyle ayrımsız molekül bulunmayan. 30 yaşındaki benzeri futbolcuyu gönderip bire bir takım gençleşmeye çalışırken sebep TFF gençleşme hareketlerini başlatıp da dinç çocuklara kayran vermiyor. Ego bunun tartışılmasını açtım amma maalesef hakemler bizim üzerimizde halen tepinmeye devam ediyorlar. Bedeli kırıcı evet, bura Beşiktaş, ego değilim vakit kaybetmeden. Eş benzeri camia, üzülürse çokça üzer.”

Güre oyuncuların transferlerinin sorulması üstüne bile Çebi, gailesiz Türk aktör transferlerin Türk futbolunun beraberinde Beşiktaş’a dahi yardım vermesi için yapıldığını aktardı.

“Temiz’in koşmadığı ateş yeri yoktu Beşiktaş’ta”

“Biz o gençleri oynatmaya çalışıyoruz.” diyen Çebi, şunları kaydetti:

“Altyapıdan mevrut Berkay, her hangi büyüklüğünde Başakşehir maçında yenildiysek da ona ne kadar vadi verdiğimizi sistem gördü. Fazlalık, önlerinde Soylu ağabeyleri var. Temiz’e taraftarlarımız arada bir küsüyor kızıyor ama az buçuk kavisli oluyor. Necip’in koşmadığı cuşiş yeri yoktu Beşiktaş’ta. Dolayısıyla bu topluluk seçkin antlaşma için altyapısından mevrut Temiz Uysal’a içtinap etmek ve bağıntı yayımlamak zorunda. Bunu birlikte umarım daha çok yapacaklardır.”

Çebi, futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini kabul etmediğini belirterek, “Kimsenin, özellikle altyapıdan gelmiş, herhangi bir cuşuhuruş hesabına itfaiye eri kadar koşmuş Soylu’e konu söylenmesini asla kabul etmiyorum. Necip halen bizdedir ve bizde olmaya bile devam edecektir. Keşke bilcümle altyapıdan mevrut çocuklarımız Soylu kabilinden kulüplerine tutkun, ilişkinlik duygusu içerisinde olsun. Soylu’in yaptığını yapamayan çok futbolcumuz oldu maalesef altyapıdan gelen.” değerlendirmesinde bulundu.Share: