Bilecik Uray Başbuğ V. Ferişte Cıda Subaşı zelzele bölgesinde

Bilecik Belediye Komutan V. Ferişte Cıda Subaşı, depremin vurduğu illerden Hatay’a giderek depremden etkilenen vatandaşlarla ve arama istirdat çalışmalarına katılan uray ekibi ile ayrımsız araya geldi.

Hatay Samandağ, Kırıkhan, Develik, İskenderun ve liman ziyaretlerinde bulunan Komutan Subaşı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Antakya’üstelik kurduğu Afet Eş Güdüm Merkezi’ne üstelik giderek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığında gerçekleşen toplantıya katıldı.

Başkan Subaşı, 10 ili vuran ve yüzyılın felaketi adına nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu illerden biri olan Hatay’bile muhtelif temaslarda bulundu. Başkan Subaşı, önceki yerine sarsıntı felaketi hararetli Antakya’da, 35 dönüm düz konusunda kurulan ‘İBB Kıran Eş Güdüm Merkezi’nde gerçekleşen koordinasyon toplantısına katıldı. CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Şampiyon, CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Cenk, eşi Prof. Dr. Nazan Cenk, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Kartal Belediye Reisi Gökhan Yüksel’in katılımıyla gerçekleşen toplantıya, Defne, Arsuz, Samandağ, Erzin, Sarıyer, Şişli, Avcılar, Beşiktaş, Beylikdüzü uray başkanları, Hatay milletvekilleri ve İBB bürokratları dahi katıldı.

Komutan Subaşı, “Bugün depremden etkilenen vatandaşlarımıza müzaheret üzere İstanbul’dan İskenderun’a mevrut arkalama feribotunu, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’yla konuşma ettik. Tahaffuz ve revir adına kullanılacak bu feribottan periferi Ekrem Başkanımız ve düzentileme arkadaşlarına minnettarız” dedi. – BİLECİK

Share: