Bilecik’te afetzedeler üzere çadır imalatı başladı

Bilecik Belediyesi aracılığıyla “Asrın felaketi” namına nitelenen Akdeniz, Güneydoğu Rum ve Maşrık Küçük Asya bölgelerindeki 10 ili etkileyen depremlerden zarar görenlerin barınması için keçe üretimi başladı.

Afetzedeler amacıyla Bilecik Belediyesinin atölyesinde 10 şahsiyet tıpkı kol, çadırların eroin aksamını hazırlıyor. Elan bilahare Şeyh Edebali Hars ve Kurultay Merkezinde oluşturulan atölyede Halk Yetişek Merkezi Müdürlüğündeki kursiyerler ile fahri vatandaşlar tarafından çadırların kumaş kısımları hazır ayla getiriliyor.

Çadırlar, soğuğa karşı mukavim olması amacıyla kurnaz bir şekilde düzenleniyor.

Ayrıca tıpkısı ailenin barınması amacıyla zaruri olan yatak, yastık ve yorgan kadar malzemelerin beraberinde ısıtıcı, elektrikli sobalar üstelik çadırların içinde kullanılacak şekilde paketleniyor.

Facia bölgesinde belirlenecek yere kurulacak olan 100 çadırın bulunacağı otağ kente jeneratör üstelik kurulacak.

Bilecik Belediye Başkan Vekili Ferişte Mızrak Subaşı, yaptığı açıklamada, deprem bölgesinde çerge ihtiyacı talebinin geldiğini belirterek, halk eğitim bilimi ile eş kooperatifi ile üretime başladıklarını rapor etti.

Subaşı şunları kaydetti:

“Ticaret ve Endüstri Odası’nın işbirliğiyle çadırların içine yatak, yastık, balya ve tıpkı ihtiyaçları alacağız. Bire Bir zamanda esnaf ve vatandaşlarımızın destekleriyle çadırların içerisini ısıtıcılar, elektrikli sobalarla donatacağız. Kıran bölgesinde benzeri çerge şehir kurarak, vatandaşlarımıza biraz üstelik olsa yardımcı olmaya çalışacağız. Bu anlamda vatandaşlarımızın bizlere destek ve koruyucu olmalarını bile arzu ediyorum.”

Share: