Bilgisizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Karaman’daki Haddinden Fazla Amaçlı Spor Salonu’nun açılışında konuştu Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Önümüzde eskimemiş hedefler ve Türkiye yüzyılı var. Bu potansiyeli geliştirecek olan de bu ülkenin umudu gençleridir. Buna her daim inandık ve güvendik. Nezaret yerine üstelik onlarla beraber olmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Kasapoğlu, tıpkısı seri konuşma ve açılışı yapılacak yatırımlar üzere geldiği Karaman’da önce namına SELIM Öğür Karaman İl Başkanlığı’nı görüşme etti.

Ardından Karaman Çokça Gayeli Spor Salonu’nun açım törenine katılan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, bu adamakıllı eserin kamu imkanlarıyla başta gençler doğmak üzere bilcümle Karamanlılara ömre bedel olmasını diledi.

Bu tesisin, dolu komple hizmet vereceğini tabir eden Kasapoğlu, “Diyoruz evet hizmet siyaseti, tüvana odaklı siyaset, işte Türkiye’nin yer pir hizmetlerinden biri. Türkiye’nin beher yanında binlerce çalışmamız var. Milletimiz için göndermek ve yapıt ortaya koymaktan henüz muhteşem bir işimiz bulunmayan. Birileri spekülasyonlarla, yalanla uğraşadursun. Bizler milletimizden aldığımız güçle, inandığımız yolda gelişigüzel koşmaya, elan vazıh yarınlara yürümeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kasapoğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın dinamik liderliği ve engin vizyonuyla, gelişigüzel alanda olduğu üzere cahillik ve spor alanında bile tarihi ayrımsız süreci yaşadıklarını belirtti.

Açılışın ardından gençlerle buluşacaklarını ve yükselen kullanılmamış statta incelemelerde bulunacaklarını nâkil Kasapoğlu, “Bu salonun içerisinde judo, cimnastik, tekvando, güreş, wushu, kungfu ve boks egzersiz salonları var. Kılıç Oyunu üzere özel salonlar var. Bahçesinde, müsabakaların yapılacağı bir kay kusma pisti var. Vatandaşların ve gençlerimizin, günün seçme saatinde sportif anlamda cümbüş gösterecekleri, sosyal anlamda aktiflik gerçekleştirecekleri hayatiyetli tıpkı enfrastrüktür var.” ifadesini kullandı.

“Tığ bu ülkeyi büyütmenin ve geliştirmenin mücadelesini veriyoruz”

Türkiye’deki cahillik merkezleri sayısına de değinen Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Göreve geldiğimizde ihtimal 10 kesim toyluk merkezi yoktu. Şimdi 500 deneyimsizlik merkezi var. Karaman’üstelik 4 Cahillik Ofisi var. Karaman’ın gençlik merkezi sıfır tıpkısı ilçesi kalamayacak. Karaman son 20 yılda yabansı bir inkılap gerçekleştirdi. Biz bu ülkeyi büyütmenin ve geliştirmenin mücadelesini veriyoruz. Karaman’birlikte 20 yıl önceki 481 olan sporcu sayısı, zaman 48 bin. Az Daha yüz itmam artmış. Bu sükse Türkiye’nin başarısıdır. Bu muvaffakiyet Karamanlı hemşehrilerimizin başarısıdır. Karaman’de yetişen gençler, serencam 3 yılda 17 değişik branşta 207 ulusal ve uluslararası adım elde etti. Toplam 60 sporcumuz koskocaman bayrağımızı göndere çektirmek üzere dünyada savaş veriyor. Bu rakamlar basit değil. Bunlar inanmışlığın ve adanmışlığın sonucudur.”

Kasapoğlu, Türkiye’nin artık terör meselesini çözdüğünü, bakir ufuklara öğün alan bir süreçte meydan aldığını dile getirdi.

Türkiye’nin bahtının degaje, ufkunun serbest ve hedeflerinin şişman olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Önümüzde kullanılmamış hedefler ve Türkiye yüzyılı var. Bu potansiyeli geliştirecek olan dahi bu ülkenin umudu gençleridir. Buna sabah akşam inandık ve güvendik. Nezaret yerine birlikte onlarla bu arada olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin tüm gençlerinin ihtiyaçlarını eksiltmek ve hayallerini beslemek cesim aynı güçlük. Karaman’birlikte aynı yanda yükselen yıpranmamış projelerimiz ve eserlerimiz var. Yeni projelerimizin müjdesini dahi ilerleyen zamanlarda vereceğiz. Bu tesisleri dolu komple kullanın. Sporla, sanatla, kültürle, teknolojiyle, edebiyatla ilgilenin. Tığ üstelik bugüne kadar olduğu kabilinden umum imkanları sizlerin emrine hazır kılmaya devam edeceğiz. 20 sene esbak hayallerin teker tekerlek gerçeğe dönüştüğünü görüyoruz. O zamanlar bırakın bu devasa eserleri ortaya koymayı, Türkiye’nin esas meselelerine bile çözüm üretemeyen tıpkı dümen anlayışıyla karşı karşıyaydık.”

Konuşmaların arkası sıra Kasapoğlu ve beraberindeki astronomi, Çok Amaçlı Spor Salonu’nun açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi.

Açılış törenine, Vali Tuncay Akkoyun, AK Fırka Karaman Milletvekilleri Selman Oğuzhan Nişane ve Recep Şeker, Belediye Reisi Cidal Kalaycı, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Ardından Kazımkarabekir Mahalle Zinde Ofisi’nin açılışını gerçekleştiren Kasapoğlu, Yıpranmamış Şehir Stadyumu’nda incelemelerde bulunarak yetkililerden hikmet aldı.

Bakan Kasapoğlu, incelemelerin arkası sıra kentteki sporcu ve gençlerle buluşacak.

Share: