Böke Grekoromen Güreş Milli Takımı, yurda döndü

Sırbistan’dahi planlı Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen sitilde mızıka halinde şampiyon olan milli takımımız, yurda döndü.

Belgrad’de yapılan şampiyonanın grekoromen stil müsabakalarında Türkiye, 2 altın ve 3 tunç madalya kazanarak şampiyon oldu. 130 kiloda Emir Kayaalp ve 82 kiloda Hüccet Akbudak zer; 72 kiloda Selçuk Can, 77 kiloda Yunus Emre Başar ve 87 kiloda Mualla Cengiz, bronz madalya kazandı.

Milli takımımız Türk Çekicilik Yolları’na (THY) ait uçakla Belgrad’dan İstanbul’a geldi.BURHAN AKBUDAK: GÖRÜNTÜ ETTİM, CANIMI DİŞİME KATTIM KAZANDIM İstanbul Havalimanı’nda matbuat mensuplarının sorularını yanıtlayan Hüccet Akbudak, “Şampiyon namına ülkemize döndük, haddinden fazla mutluyuz. Bize dualarını esirgemeyen, bizi destekleyen herkesten Allah razı olsun. Bitiş maçı gitti geldi, haddinden fazla çekişmeli ayrımsız karşılaşma oldu. 7-6’nın böylecene gülen canip tığ olduk. Çok fon ettim, haddinden fazla sahne kurdum. Kızıl kemeri bağışlamak üzere bütün bugünü manzara ettim ve hayalim temel oldu. Hayalimi gerçekleştirmek amacıyla canımı dişime kattım, o etap savaştım. Alnımızın teriyle kazanarak ülkemize döndük” dedi.HEDEF 2024 OLİMPİYATLAR

Hedefleri için da bilgelik veren milli sporcu, “Tabi kendime bilcümle şurası söylüyordum; dünya şampiyonu olmadan güreşi bırakmayacaktım. Hedeflerimizi bir ileri kırat çıkardık ve 2024 Paris Olimpiyatları’nda inşallah madalyasız ülkeme dönmeyeceğim” diye niteleyerek konuştu.

– Ettim

Share: