Bu ada timsaha benziyor

Bu ada timsaha benziyor

ORDU Ordu’nun “rahat şehir (cittaslow)” unvanına erbap Perşembe ilçesindeki “Timsah Adası” görenleri hayrete düşürüyor.

Ordu’nun Perşembe kaymakamlık merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Belicesu Mahallesi’ndeki Timsah Adası arada sırada ziyaretçi akınına uğruyor. Domestik ve ecnebi turistlerin yol uğrağı noktası olan yarımada, şita mevsiminde bile ziyaretçilerini ağırlıyor. 2000 yılına büyüklüğünde kimsenin Timsah Adası’nın varlığından haberi yoktu. Akıllıcasına açıdan bakıldığı zaman timsahı birebir mümasil adanın, 2000’li yıllara büyüklüğünde ayırt edilmedi. Adanın çevresinde ve dal tarafında kâin yolun kenarından bakıldığında timsah şeklini kaldırmak olanaklı.

“Biz bile son zamanlarda ilgi ettik”

Fatsa ilçesinde zihayat ve devir buldukça ailesi ile Timsah Adası’na gelerek burada ayakyolu geçiren Turgay Sebep, teferruatlı zamandır buraya geldiklerini fakat serencam beş altı yıldır bu adanın timsaha benzediğini fark ettiklerini belirterek, “Biz buraya ince yıllardan beri geliyoruz ama hiç o gözle bakmamıştık, dikkat etmemiştik. Hele sonuç yıllarda Ordu’nun turizme açılmasıyla ilişkin haddizatında bu biraz salim olsun evcil öneticiler üstelik bu anlamda Ordu’nun güzelliklerini ortaya yararlanmak yerine gür üstelik hamleler yapıyorlar. Biz dahi serencam zamanlarda ilgi ettik. Hele yukarıdan bakıldığında haddinden fazla açık bire bir şekilde timsaha benziyor” dedi.

“Aklık bire bir açıdan bakıldığında timsaha benziyor”

Yol kenarından aklık benzeri açıdan bakıldığında timsah siluetinin görüldüğünü tabir fail Yıldırım, “Kez kenarından bakıldığında bati anlamda timsaha benziyor. Biz yazları doğrusu uğramaya çalışıyoruz. Buraya kâmilen Timsah Adası için de gelenlerin olduğunu görüyoruz. Bazı Bazı araba ile duruyorlar, foto çekiyorlar. Buradan geçenlerin birlikte ilgisini çekiyor” diye konuştu.

Share: