Bursa spor haberi: Osmangazi Mahallesi spor kompleksine dönüyor

Tokat’ın Turhal ilçesinde nısıf olimpik yüzme havuzu yanına yapımı bitmeme fail sınırlı spor salonu ile Osmangazi Mahallesi spor kompleksine dönüşüyor.

Turhal Belediyesi gençlerin spora yönlendirilmesi, site genelindeki spor alanlarının modernize edilerek elan birlikte mübarek şekilde kullanılması için proje üretiyor. Turhal’de bire bir önce olma özelliği haiz Nısıf Olimpik Yüzme Havuzunun yanına 2021 yılının ilkgüz ayında temeli atılarak inşasına başlanan sınırlı spor salonunda çalışmalar bitmeme ediyor. 500 nefis izleyici kapasiteli 30 araçlık otoparkı ve uçan top, hentbol, basketbol ve alan topu sahalarının bulunacağı sınırlı spor salonunda çatı yama çalışmalarına geçildi.

Turhal Belediye Reisi İlker Bekler, yapım sahasını müzakere ederek incelemelerde bulundu. Yıl sonuna büyüklüğünde tesisteki çalışmaların bitirilmesinin hedeflendiğini tamlayan Başkan Bekler, “Osmangazi Mahallemiz benzeri kısmında güreş terbiye merkezi tezce aşağısında merbut yüzme havuzumuzla bu arada tıpkısı spor kompleksi haline ati. Turhallı gençlerin, sporu muhip gençlerimizin ilçemizin ismini ülkemizde ve hep dünyada reklam etmek üzere gösterdikleri çabaya bizde bu dil ile hız gösterip destek olmaya bitmeme edeceğiz” dedi. – TOKAT

Share: