Çankaya Belediyesi, Yaşamkent Sadık Aksata Yerini Eylül Böylelikle Açıyor

Yaşamkent Alım Satım Yeri’nin kayırıcı metres ve yenileme çalışmalarında sona yakın Çankaya Belediyesi, bakir muamele yerini,eylül böylece vatandaşların hizmetine sunacak. 3 bin 450 metrekarelik ahzüita yeri tamamladığında 7 dolaşma işlevi olan, konser ve etkinliklerin bile yapılabileceği tıpkısı şehir meydanına dönüşecek.

Çankaya Belediyesi, 2022 yılı yatırımlarını yaz aylarında birlikte sürdürüyor. Şehremaneti, Yaşamkent ilişki yerinin eğin metres ve yenileme çalışmalarında sona geldi. Dinleti ve etkinliklerin de düzenlenebileceği 3 bin 450 metrekarelik pazar yeri, ilkgüz ayı böylelikle hizmete açılacak.

8 YILDA 8 IŞ YERİ

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Veriş yerleri haftanın ayrımsız haset göveri yemiş giyecek satışı yapılan yerler olarak fonksiyon görüyordu. Tığ ahzüita yerlerini haftanın herhangi bir günü vatandaşların yararlanabileceği içtimai faaliyetlerini sürdürebileceği kent meydanları haline dönüştürdük. İlkini 100. Sene ilişki durumunda başlattığımız şehir meydanı pazaryeri konseptini bilcümle pazarlarımızda uygulayacağız. Yaşamkent münasebet yerimiz ile gelişigüzel 8 pazar yerimizi yeniledik, 7’sinin üstünü birlikte kapattık. Şimdi buralarda çıplak hava sinema gösterimlerimizi yapıyoruz, kollar gelip oyun oynayabiliyorlar, vatandaşlarımız yürüyüşlerini yapabiliyorlar. Üstü vabeste olduğu amacıyla seçkin sezon bu amaçlarla kullanılabiliyor. Alışveriş esnafımıza ve vatandaşlarımıza alışverişlerinde konfor sağlayan mecbur aksata yerlerimizin sayısını artıracağız” diye niteleyerek konuştu.

Share: