CHP’li Öztunç: Benim adayım Kılıçdaroğlu’dur

CHP Umumi Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Mebus Yüce Öztunç, “Benim cumhurbaşkanı adayım, Kemal Kılıçdaroğlu’dur. CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve mebus kendisine, 27,5 yıl devlete hizmet etmiş olan, kişiliğiyle, kimliğiyle, hareketleriyle bilindik olan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun reisicumhur olmasını istiyorum” dedi.

CHP Umumi Eksantrik Yardımcısı Öztunç, partisinin Kahramanmaraş toprak binasında basın toplantısı düzenledi. Hem kendilerinin hem de DÜRÜST Fırka’nin yaptırdığı ankete göre YANLIŞSIZ Fırka’nin seçimlerde iri düşünce kaybedeceğini belirten Öztunç, iktidarın Kahramanmaraş’taki düşünce oranının yüzdelik 28-39 beyninde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’ta yüzdelik 38-39 olan YANLIŞSIZ Parti, Türkiye’dahi yüzde 20’inin altına düşecektir göreceksiniz. Çok şükür milletimizin teveccühü bize var, şahsıma da var, partime dahi var. ve inşallah göreceksiniz yeryüzü geç 10 kamer sonra intihap olacak, sandıklar açıldığında göreceksiniz gerçekleri. Öyle çalmayla kalkamayacaklar bu defa, bulunmayan anca doyumluk, bitti o iş. Evcil seçimlerde gereğini yaptık çaldırmadık oyları. 10 ay bilahare Türkiye’ye bire bir öğün daha ruz gelecek. Adil yana, haktan, hukuktan yana, arakçılık yapmayan, yolsuzluk yapmayan, yolsuzlukla savaşım fail, zat hayatıyla vatandaşın beyninde fark olmayan, sarayda yaşamayacak olan, Çankaya Köşkü’nde oturacak olan, devletin malını evinde kullanmayacak olan, namuslu, düzgün benzeri cumhurbaşkanımız olacak. Yandaşı ensesi kalın etmeye çalışmayan, müsriflik yapmayan bir cumhurbaşkanımız olacak. Hem üstelik farkla. Milletin masasında çalışmalar bitmeme ediyor. Milletin masası, cumhur reisi adayımızı zamanı geldiğinde açıklayacak. DÜRÜST Öğür zül ediyor, merak etsinler. Amma, Şanlı Öztunç adına benim cumhurbaşkanı adayım, genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’dur. CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve saylav yerine, 27,5 sene devlete bakım etmiş olan, kişiliğiyle, kimliğiyle, hareketleriyle bilindik olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhur reisi olmasını istiyorum. Amma kararı ben vermiyorum, kararı milletin masası, 6’lı masa, 6 önder verecek. 6 lider birtakım derse, ‘Hay hay, başüstüne’ der çalışırız ve inşallah Kahramanmaraş’ta bile fikir patlaması yapacağız. Mebusluk seçiminde göreceksiniz, atom karıncanın, CHP’nin alacağı oyu göreceksiniz.”‘DOĞU PERİNÇEK DELEGE EFENDİMİZE TAŞLAMA EDİYOR  PATIRTILI ÇIKARMIYORLAR’Vatan Partisi Umumi Başkanı Doğu Perinçek’in İslam Peygamberi Hz. Muhammed için söylediği sözlere tepki göstererek, Perinçek’in söylediği sözlerin çok bunaltıcı olduğunu anlatım etti.Öztunç, bu durumu şarkıcı Gülşen’in tutuklanması ile bile kıyaslama yaparak, şunları söyledi:

“Gün Doğusu Perinçek’in söylediği kusurlu, benim zoruma gidiyor. Böyle bire bir madde evet mu? Açarsın Maşrık Perinçek ile ilişkin sevgili, gereği neyse ünsiyet çerçevesinde yapılır Gülşen söyleyince cezaevi, Gün Doğusu Perinçek söyleyince tık bulunmayan. Gülşen diyerek aynı artist var, ben beniâdem adına bilirdim ama dinlemedim halen birlikte dinlemedim, ne söylüyor bilmiyorum, yani bu benim eksikliğimdir. Haddinden Fazla falsolu tıpkısı tüm kullandı çarçabuk murakabe, mahbes, hapse girdi değil mi? Şark Perinçek’in kullandığı cümlenin ondan farkı var mı? Peygamber efendimize hakaret ediyor Şark Perinçek, gürültülü çıkarmıyorlar. Sebep? Çünkü Cumhur İttifakı’nın ortamında diye niteleyerek, Tayyip Erdoğan’a bindi veriyor diye hakareti Tayyip Erdoğan görmezden geliyor, hakimler savcılar görmezden geliyorlar. Gün Doğusu Perinçek’in söylediği falsolu, benim zoruma gidiyor. Böyle aynı madde evet mu? Açarsın Gün Doğusu Perinçek ile ilgili sevgili, gereği neyse hususiyet çerçevesinde. Tabii kim çarçabuk anca cezaevleri falan ona ego birlikte karşıyım ama Gülşen söyleyince cezaevi, Gün Doğusu Perinçek söyleyince tık yok. Illet? Eş çünkü.”Share: