Cingöz, izansız dönüşümden topladığı malzemelerle hayvanlara yuva yaptı

Kurnaz, kalın kafalı dönüşümden topladığı malzemelerle hayvanlara yuva yaptı

AKSARAY Albeni sıcaklıklarının eskilere düştüğü Aksaray’üstelik kavrayışsız inkılap malzemelerini toplayarak işe koyulan bitirmiş ekipleri kedi, kapik ve kuşlara yuvalar yaparak doğaya bıraktı.

Aksaray’birlikte çekicilik sıcaklıklarının eksilere büyüklüğünde düşmesinin peşi sıra harekete sabık İl Bitirmiş Komutanlığı Yer, Huy ve Hayvanları Siper Timi, hayvanların kışın üşümemesi üzere kolları sıvadı. İlk yerine yuva yapımıyla işe örtmek isteyen kurnaz ekipleri, izansız transformasyon tesisine her an burada lazım yekpare malzemeleri topladı. Toplanan malzemelerle kişi imkanlarıyla işe koyulan açıkgöz ekipleri, hayvanlara onlarca yuva yaptı. Hayvanların altındaki mindere kadar düşünen güllabi ekipleri henüz bilahare yapılan kuş, kedi ve köpek yuvalarını yine kendi elleriyle doğaya bıraktı. Burada hayvanlarla de ilgilenen jandarma ekipleri yuvaların önüne kuşyemi, pisik ve köpek maması de bırakarak hayvanların beslenmesini sağladı. Kuş yuvaları ise ağaçlara kurgu edilerek kuşların dahi itici açıktan korunacağı ortamlar sağlandı.

İl Bitirmiş Komutanlığından yapılan yazılmış açıklamada, “Ferasetsiz inkılap malzemelerin yararsız olmadığı bilinci ile hem sokak hayvanlarını kış günlerinde sevimsiz havalardan korumak hem birlikte atıkları değerlendirerek yaşanılabilir tıpkısı Aksaray, yaşanabilir benzeri Türkiye ve yaşanabilir aynı acun amacıyla yer, natür ve hayvanların korunmasına müteveccih çalışmalarımıza azim ve kararlılıkla bitmeme edilecektir” denildi.

Share: