Çöküntü yığınlarında kan arayışı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’da yaraları tahvil mücadelesine 27 yabanlık taharri kurtarma ekibiyle katılan itfaiyenin enkaz yığınları arasındaki soluk arayışı bitmeme ediyor.

Hatay’da ‘yardımların dağıtımı, eğreti hayat alanları oluşturulması ve seyyah tuvalet kurulumları görevini üstlenen’ Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 400’ü aşkın personel ile 150’ye mail komütatör ve ekipmanla yürüttüğü çalışmalar aralıksız sürüyor. Bire Bir taraftan yardım dağıtımları ile ayrıksı taraftan gerileme tahammül çalışmalarına sunulan bindi bitmeme ederken, itfaiye aracı ekipleri ‘Hataylıların depresyon başındaki ümitli bekleyişlerine’ taharri çalışmaları ile bindi veriyor. Tarz Antakya ilçesinde 27 personel ile iki ekip halinde müteharrik Büyükşehir itfaiyesi, AFAD koordinasyonunda belirlenen enkazlarda görev alıyor. Harabeye dönen şehirde ‘yıkılma tehlikesi olan binalarla çevrili’ yurt sokaklarda çalışan itfaiye aracı ekipleri, tükenme noktasına gelen umutları yeşertmek için fevkalbeşer gayret gösteriyor.

Termal görüntüleme cihazları ile moloz yığınları arasında ısı tespit etmeye müteharrik ekipler, antlaşma geçtikçe cansız bedenlere ulaşıyor ve genellikle ailelerin göçük başındaki ümitli bekleyişi çaresizlikle sona eriyor. – BURSA

Share: