Çukurova Belediyesi Adana Demirspor, ligdeki konumlarından kıvançlı

Voleybol Misli.com Selatin Ligi’nde uğraş fail Çukurova Belediyesi Adana Demirspor’un başantrenörü Mustafa Düş Uysal, ligde istedikleri konumda bulunduklarını, bu pozisyonlarını süregelmek istediklerini söyledi.

Uysal, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi Nihat Keven Tesisleri’nde gazetecilere, ligde oynadıkları 8 maçın 5’ini kazandıklarını, 3 Ara Cumartesi haset bile deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını bildirdi.

Lige eskimemiş çıkan topluluk kendisine, istedikleri erek doğrultusunda devam ettiklerini aktaran Tevazulu, şöyle konuştu:

“Hedefimiz olan, kendimizce belirlemiş olduğumuz meram maçlarımızı bağışlamak bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Sezonun ilk devresini tamamlayabilmek için 5 maçımız kaldı. Bu maçların içerisinde zat hedefimiz olan, kazanmamız gereken maçlar var. Hazırlıklarımız buna göre bitmeme ediyor. İnşallah bu süreçte da alabileceğimiz ekstra galibiyetler olursa bizi sıralama anlamında henüz üstelik yukarıya taşıyacaktır. Beklentimiz bile bu yönde. Umumi olarak baktığımız antlaşma şu anda hem bulunduğumuz konum hem da yengi anlamında istediğimiz yerdeyiz. Çünkü ligde yengi temel. O yüzden da hangi büyüklüğünde yengi aşkın olursa o kadar yukarıda oluyoruz. Şu an itibariyle hesapladığımız yönde ilerliyoruz. İyi durumdayız. İnşallah devreyi birlikte bu şekilde mebzul ayrımsız pozisyonda yok etmek istiyoruz. “

“İlk hedefimiz detaylı yıllar bu ligde mihman atılmak”

Tevazulu, enfrastrüktür ile ilişik sabık sene başlattıkları çalışmaları daha arzulu ayla getirdiklerini rapor etti.

Takımın Adana için esasta tıpkı sosyal ağırbaşlılık projesi adına değerlendirmesi gerektiğini belirten Tevazulu, “Ego öyle görüyorum zira bu hem Adana’nın imajı yerine hem de karı voleyboluna Adana’daki kız çocuklarının yaklaşımı adına çok balaban.” diyerek konuştu.

Tevazulu, kısa ve etraflı vadedeki hedeflerine ilişik bire bir istifham konusunda, gerçekçi hedefler koymaya çalıştıklarını belirterek, “İlk hedefimiz uzun yıllar bu ligde kalıcı tevessül etmek ama kurduğumuz mızıka itibarıyla da bu sene play-off zarfında olmayı çokça istiyoruz. Bilcümle çalışmalarımızı de ona bakarak yapıyoruz. Avrupa’nın bittabi kim realist hedeflerle ilerleyici süreçte olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Çukurova Belediye Reisi Soner Ağır ile Adana Demirspor Başkanı Garaz Sancak’ın takıma çokça ağır yatırımları ve destekleri olduğunu vurgulayan Uysal, halkın birlikte maçlara sargı gösterdiğini dile getirdi.

Genel Menajer Tuğçe Keçeli üstelik taraftarın maçlara ücretsiz girişinin sürmesini öngördüklerini kaydetti.

Share: