Demirli köyü kadınları amacıyla yöresel ürün pazarı kurulacak

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, İhsaniye ilçesine ilişkin Demirli köyünde tüvana kadınları akseptans etti.

Vali Yiğitbaşı ile makamında sohbet eden kadınlar, organik ürünlerini satabilecekleri tıpkısı alım satım kurulmasını arzu etti.

Ürünlerin doğrudan alıcıya ulaşmasını önemsediklerini belirten Yiğitbaşı üstelik “Aracısız bir şekilde ürünlerin alıcıya ulaşmasını istiyoruz. Bunu sağlayabilecek pazarlarda üretici kadınlar üzere yüce. Bölgede akla yatkın mekanımız zaten var.” ifadelerini kullandı.

Kurulacak olan yerel im pazarının Frig Vadisi güzergahında olmasının akla yatkın olacağına dikkati calip Yiğitbaşı, bunun için ayrı benzeri düzentileme yapılması gerektiğini belirtti.

Pazarın üreticiyi ve tüketiciyi mutlu etmesi gerektiğini vurgulayan Yiğitbaşı, “Sosyal iletişim araçları mecraları üzerinden yapılan online satışlarda tüketiciler ürünleri hiç gıyaben alıyor. Amma sizin oradaki pazara gelenler ürünü görüp, tadına göre alacaklar. Bu büyükşehirlerde yaşayanlar üzere haddinden fazla nazik imkan. Çünkü ürüne bu şekilde ulaşamıyorlar. Ego onun amacıyla hem üreticilerin hem birlikte tüketicinin haddinden fazla kıvançlı kalacağı benzeri yassı bünye edileceğine inanıyorum. Bunun amacıyla dahi inşallah sunturlu bir çalışmayı alay malay yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: