Depremde hasar oluşan köylerde 651 otağ kuruldu

Depremde hasar oluşan köylerde 651 oba kuruldu

Vali Hüseyin Öner, sarsıntı bölgesini inceledi

Vali Hüseyin Öner:

“Izzet olarak vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmaya müteveccih çalışmalarımızın sürdüreceğiz”

ARDAHAN – Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle depremi sonrası ağırbaşlı hasarın oluştuğu Çullu, Esenyayla ve Küçükaltunbulak köylerinde incelemelerde bulundu. Vatandaşları dinleyen Vali Öner, yıkılan ahırların hesabına abuhava şartlarına uyacak termal çadırlar kurmayı hedefliyoruz dedi.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Balçeşme köyündeki eş güdüm merkezinde gurur müdürleriyle kıymetlendirme toplantısı yaptı. Göle ilçesinde, 27 Eylül haset saat 17.08’dahi meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremde etkilenen köylerdeki icraat için hikmet düzlük Vali Öner, Çullu ve Küçükaltunbulak köylerinde geçmiş kurulan dam çadırları inceledi. Depremden etkilenen vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Vali Öner, konteyner kurulumunun devam ettiğini söyledi.

Öner, “Yaptığımız çalışmaları durumunda izlemek için buradayız. Bundan önceki dahi değerlendirme toplantısı yaptık. Hele ahır çadırların kurulumuna duygunluk gösteriyoruz” dedi.

Kışın kısık geçtiği bölgede iklim şartlarını göz uğrunda bulundurmak zorunda olduklarını söyleyen Ilbay Öner, bu nedenle alıngan hareket etmek zorundayız diye niteleyerek, “İklim şartları değişik illerden farklı. Ahırlar amacıyla şartlara uyma anlamında hassas davranıyoruz. Yeni irade ve önerileri değerlendiriyoruz. Cesamet yerine vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmaya müteveccih çalışmalarımızın sürdüreceğiz” diye konuştu.

‘651 çerge kuruldu

İlk günden itibaren vatandaşların ihtiyaçlarının karşılandığına aksan eden Vali Öner, “Yaşanan yer sarsıntısı sonrası İl Afet ve Evgin Genişlik Müdürlüğü ekipleri başka birimlerimiz bölgede çalışmalarını devam ettiriyor. Fert kaybının yaşanmadığı kıran sonrası konutları riskli olan ve otağ istek eden aileler için 651 çerge kurulumu yapıldı. Ekipler ilk günden itibaren deri kurmaya başladı. Toplamda köylerimizde 651 çadır kuruldu” dedi.

Share: