Depremde hayatını kaybeden doktor ve ailesi Aydın’da defnedilecek

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut depremlerde çöküntü altında kalarak hayatını kaybeden Doktor Kasıt Harputoğlu, eşi ve 2 çocuğu Aydın’ın Efeler ilçesinde toprağa verilecek.

6 Gücük Ay Pazartesi haset saat 04.17’da Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde bir sarsıntı meydana geldi. İlk depremin arkası sıra aynı çağ içerisinde gene Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde ikinci benzeri yer sarsıntısı daha yaşandı. Yıkmacı depremlerde Kahramanmaraş ilkin almak için Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illeri de hasar gördü. Depremde yirmi binin üstünde yaşama hayatını kaybederken, 80 binin üstünde yaşama bile yaralandı.

4 yabanlık karı enkazın altında kaldı

Depremde kriz altında küsurat Hatay Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde görevli Sindirim Bilimi Uzmanı Dr. Maksat Harputluoğlu, eşi Burçin ve çocukları Nil ve Er Kişi Harputoğlu hayatlarını kaybetti. Depresyon altından donmuş bedenleri çıkartılan 4 şahsiyet Harputoğlu ailesinin 12 Küçük Ay Alışveriş günü Aydın’ın Efeler ilçesinde kâin Girne Çetin Şehriyâr Tamam Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının arkası sıra toprağa verileceği öğrenildi. – AYDIN

Share: