Depremde hayatını kaybeden doktor ve ailesi Aydın’da defnedilecek

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut depremlerde çöküntü altında kalarak hayatını kaybeden Hekim Gaye Harputoğlu, eşi ve 2 çocuğu Aydın’ın Efeler ilçesinde toprağa verilecek.

6 Küçük Ay Pazartesi haset saat 04.17’de Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde bire bir sarsıntı meydana geldi. İlk depremin arkası sıra aynı zaman içerisinde gine Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 kadar ikinci tıpkı deprem daha yaşandı. Yıkıcı depremlerde Kahramanmaraş başta oluşmak üzere Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illeri üstelik hasar gördü. Depremde yirmi binin üstünde kişi hayatını kaybederken, 80 binin üzerinde gönül dahi yaralandı.

4 nefis ocak enkazın altında kaldı

Depremde enkaz altında artan Hatay Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde işyar Sindirim Bilimi Uzmanı Dr. Kasıt Harputluoğlu, eşi Burçin ve çocukları Nil ve Er Harputoğlu hayatlarını kaybetti. Çökme altından camit bedenleri çıkartılan 4 şahsiyet Harputoğlu ailesinin 12 Şubat Ahzüita günü Aydın’ın Efeler ilçesinde kâin Girne Zor Padişah Sahih Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının peşi sıra toprağa verileceği öğrenildi. – AYDIN

Share: