Depremzede esas, bebeğini Bodrum’da dünyaya getirdi

Depremzede esas, bebeğini Bodrum’da dünyaya getirdi

Develik, gözlerini dünyaya Bodrum’da açtı

MUĞLA – 6 Şubat haset meydana gelen nazik depremde yaşadıkları 3 katlı çatı hasar düzlük ve Muğla’nın Bodrum ilçesine gelen 22 yaşındaki Işıl Özdemir, çocuğunu Bodrum’da dünyaya getirdi. Hastaneden taburcu olan anne ve bebeğinin keyif durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hatay’da yaşamını sürdüren Işıl – Ekrem Özdemir çifti, doğuma kısa tıpkı müddet kala şişman depreme yakalandı. Yer Sarsıntısı esnasında eşinin desteğiyle yaşadıkları binadan sâdır Işıl Özdemir, elan sonraları Bodrum’a getirilerek yakınları ile alay malay ilçedeki benzeri otele yerleştirildi. Tır tamircisi Ekrem Özdemir, Hatay’da kaldı.

Otele yerleştirildikten bilahare mevlit sancıları başlayan Işıl, Bodrum Kerem Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede alışılagelen doğumla çocuğunu dünyaya getiren depremzede temel ile bebeği Develik, zaman sabah saatlerinde taburcu olup konakladıkları otele geldi.

İlk çocuğunu dünyaya getiren ana Işıl Özdemir, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sarsıntı esnasında çokça korktuğunu fakat bebeğinin dimdik bire bir şekilde hayata gözlerini açmasından dünya çokça bahtiyar olduğunu belirten anne Özdemir, şöyle konuştu:

“Depremin bu kadar hızlı olacağını hesap pusulası etmedik. Süt Kuzusu üzere çok korktuk. Bizim evde zararımız var ama müstakil olduğu amacıyla aşkın yıkım olmadı. Ego Defne üzere buraya akmak zorunda kaldım. Babası, orada kaldı. Zelzele takkadak yağmurluydu, yerler kaygandı. Düşe kalka çıktık. Ego düştüm, eşim beni tuttu. Merdivenlerden dahi düşüyordum, eşim yakaladı. Buraya gelmeden ilk 3-4 devir arabada kaldık, arabada uyuduk. Sonradan bize hakeza ayrımsız vesile gelince bebeğim amacıyla eşimi orada bırakıp geldim. Sonra sancım başladı, mevlit yaptık. Çok şükür sağlıklı, iyiyiz. Defne ismi aylardır aklımdaydı, ismini Develik olmasını istiyordum.”

Depremde öz binalarının hasar aldığını söyleyen Işıl Özdemir, “Fakat kaynanamların binasının terası çöktü. Biz sarsıntı esnasında yokuştan çıkarken önümüzdeki bire bir yapı bir anda çöktü” dedi.

Share: