Depremzedeler, Ilıca Harlek Termal Otel’de ücretsiz namına konaklayabilecek

Depremzedeler, Ilıca Harlek Termal Otel’de ücretsiz namına konaklayabilecek

KÜTAHYA – Depremzedelerin bir ay süreyle ücretsiz namına Kütahya’birlikte Ilıca Harlek Termal Otel’de konaklayabilecekleri bildirildi.

Kütahya Belediyesi’nin müsteciri olduğu Ilıca Harlek Termal Otel’in yetkilileri, depremzedelere ücretsiz barınma imkanı sağladıklarını açıkladılar.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilen Işık, müzaheret elini uzatan herkese teşekkürname ederek, bu duygulu davranışın diğer işletmelere yaşıt olmasını istedi.

Şehremini Prof. Dr. Bilen Işık, “Ülkemizin süresince bulunduğu boğunuk süreçte hareket bölgesine gönderdiğimiz araçlarla şehrimize gün fail ya da zat imkanları ile Kütahya’ya gelip kalacak yerim namevcut diyen vatandaşlarımıza tıpkı arkalama elini birlikte belediyemizin müsteciri namına işletmesini yaptığı Ilıca Harlek Otel işletmecimizden geldi. Öncelikle bu sağduyulu ve duyar davranışı üzere pres sahibimize teşekkürname ediyorum. Yaklaşık 250 akak kapasiteli Ilıca Harlek Otel benzeri ay süresince 10 Şubat’tan 10 Mart’a büyüklüğünde depremzedelerimizin hizmetine ücretsiz yerine tahsis edilecek. Belediyemizde bu süre zarfında işletmecimizden aldığı icar bedelini da alt kurul kararı ile almama yönünde tıpkısı tasarrufu ortaya koyacak. Bu pir çizgi için namına tıpkı misil elan teşekkür ediyorum. Müzaheret elini uzatan gelişigüzel hemşehrimize Allah’tan onlarında on paralık görmeyeceği yanık günlerin hatırına bu yardımlarının devam etmesini diliyorum. Buradan fehmetmek talip vatandaşlarımız depremzede olduklarını gösteren seçkin belge ile otelden yararlanabilirler. Otel rezervasyonuna gittiklerinde gerek öz adlarına o bölgede ödedikleri aynı fatura, gerekse ikametgah belgesi ile zelzele bölgesinden geldiklerini ispatlamaları halinde ücretsiz yararlanabilecekler. Bu denk tutum gayrı konaklama tesisi işletmecilerimizi üstelik harekete geçirir. Kütahya gelişigüzel alanda olduğu kadar bu alanda de emsal olmaya devam edecek” dedi.

Harlek Termal Otel’in işletmecisi Çetin Özer, “Ülkemiz hesabına herkese şişman eski olsun. Kişi davet merkezimize hareket bölgesinden gelen telefonların birçoğu depremzede olduğunu belirterek, denk noktasında kesit yapıyorlardı. O konumdaki vatandaşlarımızla her kısım yapamayacağımız için arayan tamlık misafirlerimizi akseptans edip ecir almayacağımızı belirttik. Bunu farklı kombinasyon olarak ve şehremaneti başkanımızın desteği ile hem ulaşım noktasında, hem bile kira konusunda teşekkürlerimizi yansıtma noktasında 250 akak kapasitemizi tıpkısı kamer süre ile yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşlarımıza tahsis ettik” diye konuştu.

Share: