Depremzedeler, Ilıca Harlek Termal Otel’de ücretsiz yerine konaklayabilecek

Depremzedelerin tıpkı ay süreyle ücretsiz adına Kütahya’de Ilıca Harlek Termal Otel’bile konaklayabilecekleri bildirildi.

Kütahya Belediyesi’nin müsteciri olduğu Ilıca Harlek Termal Otel’in yetkilileri, depremzedelere ücretsiz tahaffuz imkanı sağladıklarını açıkladılar.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilen Işık, arkalama elini uzatan herkese teşekkür ederek, bu duyar davranışın diğer işletmelere benzer olmasını istedi.

Şehremini Prof. Dr. Bilici Işık, “Ülkemizin zarfında bulunduğu kapalı süreçte sarsıntı bölgesine gönderdiğimiz araçlarla şehrimize çağ işleyen ya birlikte özlük imkanları ile Kütahya’evet gelip kalacak yerim namevcut diyen vatandaşlarımıza aynı müzaheret elini da belediyemizin müsteciri namına işletmesini yaptığı Ilıca Harlek Otel işletmecimizden geldi. Öncelikle bu sağduyulu ve duyar davranışı amacıyla pres sahibimize teşekkürname ediyorum. Kestirmece 250 akak kapasiteli Ilıca Harlek Otel bire bir ay boyunca 10 Şubat’tan 10 Mart’a büyüklüğünde depremzedelerimizin hizmetine ücretsiz namına tahsis edilecek. Belediyemizde bu süre süresince işletmecimizden aldığı icar bedelini da komisyon kararı ile almama yönünde tıpkısı tasarrufu ortaya koyacak. Bu güzelce davranış amacıyla namına bir yol daha teşekkürname ediyorum. Yardım elini uzatan her hemşehrimize Allah’tan onlarında on paralık görmeyeceği üzüntülü günlerin hatırına bu yardımlarının devam etmesini diliyorum. Buradan çakozlamak talip vatandaşlarımız depremzede olduklarını gösteren seçme belge ile otelden yararlanabilirler. Otel rezervasyonuna gittiklerinde lazım kendi adlarına o bölgede ödedikleri tıpkı fatura, gerekse ikametgah belgesi ile sarsıntı bölgesinden geldiklerini ispatlamaları halinde ücretsiz yararlanabilecekler. Bu emsal çizi başka konaklama tesisi işletmecilerimizi birlikte harekete geçirir. Kütahya gelişigüzel alanda olduğu kabilinden bu alanda da denk olmaya devam edecek” dedi.

Harlek Termal Otel’in işletmecisi Çetin Özer, “Ülkemiz hesabına herkese nazik eski olsun. Özlük çağrı merkezimize yer sarsıntısı bölgesinden gelen telefonların birçoğu depremzede olduğunu belirterek, karşılık noktasında kısım yapıyorlardı. O konumdaki vatandaşlarımızla temas anlaşma yapamayacağımız için arayan tüm misafirlerimizi kabul edip sevap almayacağımızı belirttik. Bunu değişik organize adına ve şehremaneti başkanımızın desteği ile hem ulaşım noktasında, hem da icar üzerine teşekkürlerimizi yansıtma noktasında 250 akak kapasitemizi aynı ay müddet ile hareket bölgesindeki vatandaşlarımıza tahsis ettik” diye niteleyerek konuştu. – KÜTAHYA

Share: