Depremzedelerin Bilecik’te tedavileri devam ediyor

Depremzedelerin Bilecik’te tedavileri bitmeme ediyor

234 depremzedenin 227’sinin tedavisinin tamamlanarak taburcu edildi

BİLECİK Bilecik’e gelerek Yetişek Araştırı Hastanesi’ne yer sarsıntısı bölgesinden getirilen 234 depremzedenin 227’sinin tedavisinin tamamlanarak taburcu edilrken, 7’sinin tedavisi bitmeme ediyor.

Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, zelzele bölgesinden Bilecik’e gelerek Eğitim Araştırı Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ziyaret etti. Adıyaman ve Kahramanmaraş’tan gelen 72 yaşındaki İsmihan Y., 57 yaşındaki Ömer D., 13 yaşındaki Sinem Ç. ve aileleri ile mülaki Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya ve eşi Nurten Kızılkaya geçmiş olsun dileklerini iletti.

Doktorlarla gelişigüzel hastaları mülakat fail Vali Kızılkaya, “Millet kendisine yaralarımızı muadele ile saracağız. Bugünleri gelişigüzel atlatacağız. Şehrimizin bilcümle imkanları depremzede vatandaşlarımız üzere seferber ergin durumda. Bilecik’imize gelen tekmil depremzedelerimizi sunma gür şartlarda bloke etmek, barındırmak ve özellikle afiyet tutmak üzere tam ihtiyaçlarını sarmak için gayret ediyoruz” diye zelzele bölgesinden Bilecik’e gelerek hastanelere müracaat işleyen 234 depremzede vatandaşın 227’sinin tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiğini 7’sinin ise tedavisinin devam ettiğini belirtti.

Share: