Diyarbakır veri | İçişleri Bakanı Aristokrat, DÜRÜST Öğür Diyarbakır İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Darbeciler da FETÖ’cüler da DEAŞ’çılar üstelik PKK’cılar bile iftiracıdır. Onlara bildirme nazik cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz.” dedi.

Bakan Aristokrat, YANLIŞSIZ Fırka Diyarbakır İl Başkanlığı önünde vatandaşlara seslenme etti. Soylu, vatandaşların ve Diyarbakırlıların parasını yıldırı örgütüne gönderip burada bakım yapmayanların bugünkü hizmetlerin açılışına birlikte götürüm edememelerinin normal olduğunu söyledi.

“Seçme gittiğimiz yerde lazım kayyum belediyeler gerek belediyelerimiz olsun şişman ayrımsız moral içerisinde bakım kervanını ortaya koyuyorlar. Katıksız adına Diyarbakırlı hemşerilerimiz üstelik karşılaştırıyor. Bir mal, güzeşte bölüm bize yok, bu devir büyük aynı hizmet, enfrastrüktür ve üstyapı yatırımı var.” ifadelerini kullanan Aristokrat, bildirme önemlisinin üstelik şehremaneti başkanları ve kaza başkanlarının vatandaşa hürmeti olduğunu belirtti.

Hizmetkar tıpkı anlayışları olduğunu nâkil Soylu, bütün bunları görünce silahın gölgesinde siyasete alışık olanların kılükal yaptığını ve bühtan attığını anlattı.

Onların iftira attığını, gücü yetmeyenlerin yersiz konuşmaya devam ettiğini dile getiren Soylu, erte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı hizmet ve eserlerin açılışlarıyla onlara cevap vereceklerini kaydetti.

İçişleri Bakanı Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi birlikte söyledi. Sanki, aha çocuklar şöyledir, böyledir. Bu ülkede 81 ilde darülfünun açıldı. Diyarbakır’ımızın dahi Şırnak’ımızın üstelik Hakkari’mizin de Batman’ımızın dahi çocukları ilkokuldan ortaokula, liseye, üniversiteye büyüklüğünde bu okullarda okuyorlar. Münasebet? Hekim, mühendis, hoca, bacı koyulmak ve bu ülkeye, millete, ailesine anlı şanlı ve hayır evlat olabilmek üzere. Bizim çocuklarımız, Diyarbakır’ın birlikte Şırnak’ın çocukları dahi reşat altınıdır, Cumhuriyet Altını altınıdır. Onların iftiralarını de yıllarca onları dağdan kurtardığımız, çocuklarımızı geleceğe ümitli tıpkı şekilde taşıdığımız amacıyla başlarına koparmak bizim boynumuzun borcudur. Ferda üstelik bunu onların başlarına çalacağız inşallah.”

Sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın değil, Cumhuriyet tarihinde rahmetli Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan’ın bile bilcümle iftiralarla yüz yüze kaldığını aktaran Aristokrat, onların milletin gönlünde var olduğunu, amma müfterilerin tek antlaşma bu halkın gönlünde olmayacağını dile getirdi.

Soylu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Zira onların yüzleri kadar gönülleri da karadır. Darbeciler de FETÖ’cüler bile DEAŞ’çılar üstelik PKK’cılar de iftiracıdır. Onlara bildirme balaban cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz. Peki illet korkuyorlar? Yetiştirdiğimiz, yetiştirilen ayrıntılar birer Cezeri, Veysel Karani olacaklar, ondan korkuyorlar. Mevlana’ya reva evlatlar olacaklar ondan korkuyorlar. 6’lı masa fokurduyor. Fesattan bile fitneden birlikte fokurduyor. On Paralık alçalma etmeyin, yarın inşallah Cumhurbaşkanımız Erdoğan yine yıpranmamış açacağı hizmetlerle birlikte burada bu hizmet kervanını yürütecek. Yarın inşallah gönlüyle Diyarbakırlı hemşerilerimizle birlikte olacak. Buna hazır olduğunuzu görüyoruz. Erte o miting meydanında o müfterilere gönüllerimizin çokluğu ve coşkusuyla bu arada cevap vereceğiz.”

Aristokrat’ya, SELIM Tümen Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal de haremlik etti.

Share: